Agim Veliu dëshiroi ta bënte Thaçin Komandant të FSK’së, por kjo…

Kryeministri në detyrë i Kosovës, Albin Kurti, ka folur për shkarkimin e ish-ministrit Agim Veliu, për të cilin ka thënë se u soll si ministër i Presidentit, dhe se kanë bashkëpunuar bashkë, shkruan Gazeta Metro. Kurti ka hedhur akuza ndaj Veliut, ku sipas tij, ai do ta bënte Presidentin Komandant të FSK’së.“Ai ishte më shumë ministër i Presidentit për shpalljen e gjendjes së jashtëtzakonëshme, që po të bëhej ajo gjë Këshilli i Sigurisë do të udhëhiqej nga Presidenti dhe qeveria do të mënjanohej shtypeni rekk,kklamen shikoni vjideom…