Albin Kurti “dridhë“ Edi Ramën, Ja se çka i kërkoi për Shqiptarët e Kosovës!

Albin Kurti “dridhë“ Edi Ramën, Ja se çka i kërkoi për Shqiptarët e Kosovës!

Albin Kurti ka nisur një “tur” në Shqipëri. Ka pasur shumë takime e instervista me liderë e mediat atje. Në një nga këto, Kurti ka zbuluar se i ka kërkuar kryeministrit të Shqipërisë, Edi Rama, ta heqë pagesën që është vënë për “Rrugën e Kombit”. Kurti thotë se me Ramën ka folur për heqjen e barrierave mes dy shteteve, e nga këto është përmendur edhe pagesa prej 5 eurosh që duhet paguar në autostradën që e lidhë Shqipërinë me Kosovën .Shtype relamen dhe shiko pamjet ekskluzive vetem per ju