Albin Kurti Falenderon Erdoganin: Turqit I Kemi Dhe Kemi Me I Pas Vellezer (Video)

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka falënderuar presidentin turk Rexhep Tajip Erdogan dhe popullin turk për mbështetje bujare popullit të Kosovës në çdo kohë, ashtu edhe tani në luftën kundër Covid19, shkruan Kosova Post.Postimi i plotë:Faleminderit presidentit të Turqisë Rexhep Tajip Erdogan dhe popullit turk për mbështetjen tuaj bujare për të na ndihmuar të fitojmë luftën kundër coronavirus.Ne jemi të gjithë në këtë bashkë dhe si ne, si njerëz dhe vende, do t’i përgjigjemi COVID19 do të mbahet mend nga brezat e ardhshëm. Faleminderit Turqinëja dhe video shtype rekl,am dhe shiko vide,on e me poshtme: