Albin Kurti rr’ezikohet nga një s’ëmundje e rëndë

Albin Kurti rr’ezikohet nga një s’ëmundje e rëndë

Është e njëjta s.ëmundje që prek regjizorët, aktorët dhe spikërat e lajmeve: rrezatimi i tëpërt ndaj kameras! Është një sëmundje profesionale. Nuk është vetëm perceptim gazetaresk i daljeve të shumta të zotit Kurti në lidhje drejtpërdrejt. Ka edhe të dhëna.Albin Kurti ka dhënë intervista kohët e fundit për Zërin e Amerikës, RTSH, TV Klan, Top Channel, Vizion Plus, Oranews, News24, FaxNews, Abcnews, Syri.net shtyp ne foton posht ketij shkrimi shih pamjet.