Angela Merkel – Kosova asnjehere nuk do te ndahet Mitrovica eshte e Kosoves

Kancelarja gjermane, Angela Merkel, ka qenë e pranishme gjatë tërë samitit virtual të Zagrebit, teksa pjesën më të madhe të fjalimit të saj ia ka kushtuar dialogut midis Beogradit dhe Prishtinës.
Kancelarja gjermane i cmendi serbet ajo i tha ne sy vucicit se mitrovica eshte e kosoves dhe dot jet gjithmon shtype REK KLAMEN SHIKONI VIDEON e kancelares gjermane qe i tha ne sy vucicit.