Anglezi bie në dashuri me Kosovën: Çfarë vendi! S’dua të kthehem më në shtëpi

Tifozëve anglezë nuk u është dashur shumë kohë për të rënë në dashuri me Kosovën, aq shumë saqë njëri prej tyre po mendon seriozisht ta braktisë atdheun e vet, Anglinë, për vendin ballkanik.I tillë është Chris Jones nga Crewe në kontin e Cheshire, i cili për Gazetën Express ka rrëfyer për mbresat e para që ia ka lënë Kosova gjatë vizitës së tij të parë në Prishtinë, për ta parë ndeshjen me Anglinë në stadiumin Fadil Vokrri shtype rekl,am dhe shiko vide,on ja dhe video: