E njohu në Facebook/ 31-vjeçari shokohet pas martesës, zbulon se nusja e tij është burrë

Njohjet në rrjetet sociale janë kthyer në një nga metodat më të përdorura gjatë viteve të fundit për të gjetur “shpirtin binjak”.

Mirëpo, siç thotë dhe një shprehje popullore: “Jo çdo gjë që shkëlqen është ar”.

Një gjë e tillë ka ndodhur me një burrë indonezian, i cili ka mbetur i shokuar pasi ka zbuluar “sekretin” e “bashkëshortes” së tij, të cilën e kishte njohur në “Facebook”.

Dy ditë pas dasmës, 31-vjeçari i quajtur Muhamed, mësoi se gruaja e tij ishte burrë.

Po, po! Burrë! Indoneziani kishte rreth një muaj që ishte njohur në rrjetet sociale me burrin që i ishte prezantuar si femër, me emrin Mita.

Burri indonezian u divorcua me të pasi kuptoi që pas Mitës fshihej një mashkull.

Historia e çuditshme e çiftit është bërë virale në rrjet, ndërsa sipas mediave të huaja raportohet se ata ishin takuar disa herë, por nuk kishin kryer marrëdhënie intime me njëri-tjetrin.

Pas disa javësh njohje, ai i propozoi për martesë dhe “ajo” pranoi menjëherë.

31-vjeçari vizitoi shtëpinë e Mitës për të ofruar pajën, e cila kushtoi rreth 1430 dollarë, që u konsiderua e jashtëzakonshme nga familja e “nuses”.

Çifti u martua më 2 qershor. Ndonëse “25-vjeçarja” pjesën më të madhe të trupit e kishte të mbuluar gjatë ditës, për shkak të veshjes tradicionale, askush nuk mendonte se dukej e dyshimtë dhe askush nuk dyshoi për gjininë e “nuses” gjatë ceremonisë së kurorëzimit.

Muhamedi e zbuloi të vërtetën shokuese të Mitës natën e tretë, ndërsa 25-vjeçari u largua, pasi Muhamedi i kërkoi menjëherë divorcin.

Ai njoftoi edhe policinë dhe e akuzoi 25-vjeçarin si mashtrues.

Policia bëri të mundur arrestimin e 25-vjeçarit, e cili quhej Adi.

Është e paqartë nëse ai do të duhet të përballet me akuza, ose çfarë dënimi pret të marrë.

Martesa e Muhamedit dhe Mitës theu rekordin për bashkimin më të shkurtër të regjistruar ndonjëherë në rajonin West Lombok të Indonezisë.

Kjo nuk është hera e parë që po ndodh diçka e tillë. Në janar, u raportua rasti i ngjashëm me një njeri të ‘shenjtë’ Ugandan i cili mësoi se gruaja e tij ishte një burrë pas dy javësh martesë.

Burimi: Indozone|Përktheu dhe Përshtati: JOQ Albania

Kushërira e parë e Ermal Fejzullahut flet hapur fare dhe e degjeneron: E mora në telefon, po ai nuk më…

Kushërira e parë e Ermal Fejzullahut e njëkohësisht këngëtarja e talentuar Tringa Kay, ka qenë e ftuar së fundmi në emisionin ‘Glamour Zone’ në TV ORA.

Fillimisht ajo tha se ishte tepër e afërt me këngëtarin e famshëm, por pas këmbënguljes së moderatores Ester Bylyku, Tringa tregoi hatërmb etjet e vogla me Ermalin.

Ester Bylyku: Për cfarë të ka mbetur hatri me Ermalin?

Tringa Kay: “Është e vështirë të të mbetet hatri me Ermalin, sepse ai është shumë person i mirë dhe i ëmbël. Por po them dicka që ndonjëherë më ka mërzitur. I dërgoj mesazh për ndonjë këngë të re që kam publikuar dhe i kërkoj ta postojë në Instagramin e tij. Ka ndodhur që Ermali e ka parë me vonesë mesazhin, por unë jam ke qk uptuar dhe kam shp ër thyer ndonjëherë ndaj tij.”

Bleones i ikën truri: “O mashkull pa b*le. O morr që duhesh djegur me vajguri”

“PËR TRAMPISTËT E TIRANËS DHE TË DJATHTËT QË LAJNË PJATA NË DETROIT”. KY ISHTE TITULLI I SHKRIMIT TË GAZETARIT ILIR BABARAMO QË SHKAKTOI NJË LUMË REAGIMESH.

Në shkrim Babaramo përmendte edhe këngëtaren shqiptare Bleona Qereti, duke thënë se kur presidentët e mëparshëm të SHBA luftonin me armë në dorë, Trump zdërhallej me haremin e Bleonave të tij në kazinot e Atlantic City apo fushat e golfit në Florida.

Kjo ka sjellë edhe reagimin e këngëtares shqiptare, e cila nuk e ka përmbajtur fjalorin ndaj gazetarit dhe e ka quajtur thashthemexhi dhe jo profesionist.

Ajo ngre akuzat se Babaramo është paguar të shesë “thashethemin për lajm” me shpresën që edhe në 2020 njerëzit të “hanë sapunin për djathë”.

Bleona thekson se nuk mund të lejojë më “pikturën e shtrembëruar”, ndërsa tregon se në librin e saj do të jetë një kapitull ku flitet për gazetarin dhe ky kapitull do të mbajë emrin “Babarmo – një mashkull pa *** që blihet për 1000 euro”.

Ja statusi i saj i plote:

“I ndyruari Babaramo!!

Dua te te informoj, qe koha kur llapaqenet si puna jote “pikturonin” nje figure (me dashje) te shtremberuar per mua, e cila ne realtitet nuk ka ekzistuar kurrë,- ka mbaruar.

Gjeja me themelore qe nje gazetar profesionist dhe me integritet ka per detyre te beje, eshte të verifikoje burimin e lajmit, gje te cilen ti,- kancer i shoqërisë shqiptare, jo veç që nuk e ke bërë kurrë, por akoma më keq: Je paguar për të hapur si “lajm” pikërisht një thashethem.

Turp për ty që nuk ke shtyllë kurrizore si njeri dhe pikë integriteti profesional.

Ti nuk je gazetar me profession, ti je nje thashethemexhi i degjeneruar qe paguhesh te shesesh “thashethemin per lajm” me shpresen qe edhe ne 2020 njerezit te “hane sapunin per djathe”!

Ti e di me mire se une, qe je paguar per te fabrikuar, e aluduar nje situate qe ne realitet nuk ka ndodhur kurre dhe une kam deshmitare per këte!

Dhe fatkeqesisht vreri qe ka dale nga goja jote e ndyrë ka arritur te shkaterroje jete njerezish, duke nisur qe nga karierra deri tek familjet e tyre.

Ata jane njerez publik dhe une nuk jam e autorizuar t’i permend publikisht por privatisht te jesh i sigurte qe kemi folur per rastin tend, dhe ata, dhe familjet e tyre sot e kesaj dite jane akoma ne jeten time si miq te ngushte.

Kur kam qene e vogel, kam degjuar keshillen e prinderve te mi (dy nga njerezit me paqesore dhe jo konfliktuale qe njoh) per te mos adresuar kurre thashethemet qe “gojet e liga” si puna jote, jane paguar per ti perhapur ne drejtimin tim!!!

Sot qe jam e rritur nuk jam dakort me prinderit e mi, mendoj gabimi im i vetëm eshte qe nuk ta kam cjerre masken qe atehere!!!

Sot mendoj qe psikologjikisht “fenomeni i perseritjes” se nje thashethemi kthen kete te fundit te merret i “mireqene” dhe absolutisht nuk mund te toleroj me kete “pikturen e shtremberuar” qe ti shpreson, qe une te vazhdoj te mos ta adresoj sic ka ndodhur me pare!!

Tani qe jam me e pjekur mendoj qe per “morrat” si puna jote ka vetem nje zgjidhje – vajgurI!!!

Keshtu qe meqe ti nuk po pret sa te dale libri po te them titullin e “kapitullit tend” ne librin tim: Babarmo – nje mashkull pa *** qe blehet per 1000 EU!!!! kaq !!! (per tani) Vazdon….”, shkruan këngëtarja në rrjetet sociale.

E paparë. Xhaxhai qefli kaloi pranë modeles e cila po behej gati per nje foto s*ksi dhe i futi një..

KY ESHTE MOMENTI I KAPUR NE FOTO KU MODELJA PO SPERDRIDHEJ PARA KAMERES PER TE DALUR SA ME BUKUR NE INSTAGRAM.
Prane saj, pa e prishur terezine po kalonte nje plak. Burri misterioz, me nje qeshje djallezore ne fytyre kaloi mbrapa modeles dhe pa e care koken i futi nje perrce.

Modelja ne fillim nuk kuptoi asgje por me pas ndjeu eren e pakendshme dhe u kthye qe te shihte se kush ishte ai person i pasjellshem qe i prishi foton.

Plaku vazhdoi rrugen e tij pa e care aspak koken gjithmone duke buzeqeshur me ironi. Modelja e nevrikosur u kthye perseri nga kamera per te vazhduar shkrepjet e fotove. Plazhi ku ndodhi kjo gje qesharake nuk eshte bere akoma i ditur por keto foto kane bere xhiron e rrjetit. Shume komentues online, me shaka jane shprehur se plaku eshte me seksi sesa modelja.

Shume femra jane shprehur se xhaxhai me ate bark duket shume here me i mire sesa modelja dhe eshte teper ne forme per moshen e tij.

E la i dashuri duke i thënë “je si lopë” por ajo u dobësua dhe u bë superpjeshkë. Shikoni ndryshimin e pabesueshëm….

ALIDA NGA AUSTRALIA MORI LAJMIN SHKATERRUES NGA MJEKET E SAJ. ATA I THANE SE NUK MUND TE NGELEJ SHTATZENE PER SHKAK TE PROBLEMEVE TE MEDHA ME MBIPESHEN.

Pervec ketij lajmi te keq, i dashuri e saj e la duke i thene se nuk e duronte dot me peshen e saj. “Je si lope” ishin fjalet e fundit qe i tha ai para se te ikte perfundimisht nga jeta e saj.

27 vjecarja Alida Dweyer kishte vite te tera qe ushqehej me ushqime te gatshme fast food. Sipas saj, qe kur ishte ne shkolle njerezit talleshin gjithmone me peshen e saj.

“Kur me la dhe i dashuri atehere e ndava mendjen qe duhej te dobesohesha se sben me cdo kusht” tha ajo. Alida hoqi dore nga te gjithe ushqimet e shpejta dhe brenda nje viti pesoi nje transformim te pabesueshem.

Ndryshimi ishte aq i madh sa i dashuri i saj nuk i besoi syve kur e takoi nje vit me pas. Shume familjare te saj kane veshtresi te besojne qe ajo eshte i njejti njeri.

“Tashme ndjehem tmerresisht konfidente me veten“ u shpreh Alida. Mund te dal me ne fund me rroba banjo pa u sikletosur dhe gjithashtu jam bere objekt frymezimi per shume njerez.

Habit gruaja në gjykatë: “Dua divorc. Burri nuk më bërtet dhe nuk mërzitet kurrë. Është rob kot”

Aharoi Aviti nga India kohët e fundit bëri kërkesë për divorc në një gjykatë, me pretendimin se burri i saj e do shumë atë.

Ngjarja ndodhi 3 dite me pare në shtetin Uttar Pradesh. Cifti ka 18 muaj i martuar

E pyetur për të shpjeguar kërkesën e saj, gruaja tha se burri i saj e do atë shumë dhe kurrë nuk është grindur me të, por ajo s’mund ta pranojë këtë gjë.

Për t’i bërë gjërat edhe më keq, burri i saj gatuante dhe e ndihmonte në punët e ndryshme shtëpiake. Duke iu drejtuar gjykatës, ajo kërkoi që t’i jepte fund martesës së saj.

“Ai nuk më bërtet dhe kurrë nuk më ka mërzitur. Ai madje gatuan për mua dhe më ndihmon në punët e shtëpisë,” tha gruaja e pakënaqur.

“Sa herë që bëj një gabim, ai gjithmonë më fal. Unë doja të debatoja me të. Nuk kam nevojë për një jetë ku burri im bie dakord me mua për gjithçka. Eshte rob kot”

Pasi e dëgjuan, gjykatësit e hutuar menjëherë refuzuan kërkesën e saj, të cilën ata e përshkruan si joserioze dhe i kërkuan çiftit të zgjidhte vetë këtë “mosmarrëveshje”.

Por gruaja nuk u ndal këtu. Pasi kërkesa e saj për divorc u refuzua, ajo iu drejtua anëtarëve të këshillit lokal, por edhe ata refuzuan të ndërhyjnë në martesën e saj pasi e dëgjuan.

Sipas mediave lokale, burri tha se ai mendonte që nuk kishte bërë asgjë të keqe, por thjesht donte të ishte një bashkëshort perfekt.

Gruaja kap burrin mat, duke kryer mardhënie me shokun e tij të ngushtë. Ai e kishte kapur nga..

NJE FEMER ITALIANE E CILA PREFEROI TE QENDRONTE ANONIME, KONTAKTOI ME PSIKOLOGUN E GAZETES TEPER E TRONDITUR.
Ajo ne menyre te rastesishme, kapi mat burrin e saj me shokun e tij te ngushte duke bere “gjera te pista”

Ajo u shpreh:

“Ishte teper e ndyre. Kisha ftuar per darke mikun e tij te ngushte bashke me gruan e tij. Cdo gje po shkonte ne rregull. Mbas darke isha duke biseduar me gruan e shokut te burrit. Kisha pershtypjen qe burri ishte me shokun e tij te ngushte ne oborrin e shtepise duke pire cigare. U ngrita te shkoj ne banjo. Hap deren e banjos dhe cte shoh? Burri im ishte ulur ne gjunje, kishte kapur nga te pasmet shokun e tij dhe po bente gjera te pista me organin e tij gjenital”

“Shume e tronditur dola nga shtepia me vrap pa marre asgje me vete. Akoma nuk e besoj dot se si ma beri kete gje. Burri im eshte ushtar, shume kohe qendron larg ne shtete te tjera dhe une e di cfare kam hequr, sakrificat qe kam bere per te. Me mori ne telefon gjate gjithe nates por une nuk e kapa telefonin”

“Mbas dy ditesh, nuk pati turp dhe erdhi me doli perballe. Me tha se nuk me donte me dhe se kishte rene ne dashuri me shokun e tij. Cfare dreq burri eshte ky? Pra ka pasur lidhje paralele me nje mashkull gjate kohes qe jetonte me mua dhe une nuk dija asnje gje. Une dua ta ndaj menjehere dhe mos ti shoh me surratin por femijet e mi duan babain e tyre. Mu luten qe te mos ndahem. Femijet nuk dine asnje gje qe babai i tyre shkon me meshkuj. Ata kujtojne se ishte thjeshte nje tradheti e kote me nje femer nga ana e babait dhe aq. Si tja bej i nderuar psikolog? Si ta zgjidh kete situate te nderlikuar?”

Hapet në Tiranë dyqani që “shet” burra. Turren femrat për të përfituar por ajo që ndodhi më pas….

NJE DYQAN QE SHET MESHKUJ TE RINJ SAPO U HAP NE TIRANE. CDO GRUA MUND TE SHKOJE NE DYQAN DHE TE ZGJEDHE NJE BURRE.
TEK DERA E DYQANIT, PRONARI KA VENDOSUR INSTRUKSIONET SE SI FUNKSIONON KY DYQAN. JA CFARE LEXON ATY:
Tek ky dyqan mund te vish VETEM NJE HERE. Dyqani ka 6 kate dhe sa me shume qe ngjiteni lart, aq me shume rritet vlera e meshkujve qe gjenden ne cdo kat. Nese zgjedh nje mashkull ne katin e dyte, nuk mund te zgjedhesh me meshkuj ne katet e tjera dhe nese zgjedh nje mashkull ne katet lart dhe pendohesh, nuk mund te zbresesh nje kat me poshte më pervec se per te ikur.

DYQANI
Shkoi femra e pare ne dyqan per te kerkuar burre.

Ne katin e pare lexonte: Burrat e ketij kati, jane te gjithe te punesuar.

Gruaja vazhdoi ne katin e dyte. Aty lexonte:

Keto burra jane te punesuar dhe i dashurojne femijet.

Gruaja vazhdoi ne katin e trete. Aty lexonte:

Keto burra jane te punesuar, i dashurojne femijet dhe jane kinga.

Gruaja e mrekulluar vazhdoi te ngjitej ne katin e katert. Aty lexonte:

Keto burra jane te punesuar, i dashurojne femijet, jane shume kinga dhe te ndihmojne te besh punet e shtepise.

Gruaja u entuziazmua dhe u ngjit me vrull ne katin e peste. Aty lexonte:

Ketu ka burra qe jane te punesuar, jane shume kinga, te ndihmojne te besh punet e shtepise dhe jane super romantike.

Gruaja u mendua per nje moment. Cdo gje ju duk mrekulli. Por u be kurioze per katin e 6-te. Mendoi se aty e priste nje mrekulli e vertete dhe u ngjit lart. Ne katin e 6 lexonte:

Ti je gruaja e 600.000-të që ke arritur ne kete kat. Ketu nuk ka burra fare. Ky kat ekziston vetem per te treguar qe femrat NUK KENAQEN KURRE.

Dyqani kishte aq shume sukses ne Tirane, saqe pronari vendosi te hapte dhe nje dyqan tjeter vetem per burra. Cdo burre aty mund te “perfitonte” nje femer sipas deshires.

Gjithashtu edhe ky dyqan ka 6 kate.

Ne katin e pare lexonte:

Ne kete kat ka gra qe vdesin per seks.

Ne katin e dyte lexonte:

Ne kete kat ka gra qe vdesin per seks dhe kane shume leke.

Asnje mashkull nuk vizitoi katet e tjere. Te gjithe meshkujt u kenaqen me katin e pare dhe te dyte.

Alfred Çako: “Mos përdorni celularë tipi i fundit sepse do vdisni brenda pak ditësh”

KONSIPRACIONISTI ALFRED CAKO I FTUAR NË RUBRIKËN “RRETHI KATROR” FOLI NË LIDHJE ME CELULARËT E TIPEVE TË FUNDIT, TË CILËT SIPAS TIJ JANË TEPËR TË RREZIKSHËM.
Cako tha se këto aparate nëpërmjet valëve 5 G mund të shkaktojnë komplikacione të ndryshme tek njerëzit.

“Unë ju këshilloj njerëzve të kenë kujdes nga celularët, sidomos këto të tipit të fundit.

Sepse nëpërmjet satelitëve vijnë valë me frekuenca të larta 5 G dhe duke e përdorur për një kohë të gjatë, e duke pasur imunitet të ulët mund të shkaktosh trombozë të enëve të gjakut.

Dhe mund të shkosh në pak ditë në vdekje të menjëhershme”, tha Cako.

Sharon Stone: “Jam plakë por e kam akoma flakë” Aktorja pozon me këmbë hapur në moshën 62 vjeçare.

AKTORJA E FAMSHME E “HOLLYWOOD”-IT, SHARON STONE, KA PUBLIKUAR SË FUNDMI NË “INSTAGRAM” NJË FOTOGRAFI KU DUKET TERHEQESE.

Me pozën në fjalë, Stone ka treguar se ishte “mirënjohëse” që ende modelon në moshën 62 vjeç. Ylli pozoi para kamerës e veshur me një body të zi dhe me një këmishë, teksa pamjen e kishte kompletuar me taka të verdha.

“Jo vetëm që jam e mahnitur, por jam mirënjohës që jam akoma modele, edhe në moshën 62 vjeç”, shkroi Sharon krahas fotografisë, duke falënderuar të gjithë ata që kanë besuar tek ajo gjatë gjithë këtyre viteve.

Ndërkohë kujtojmë se karriera e modelimit dhe e aktrimit të Sharon ka zgjatur dekada, por kohët e fundit ajo pranoi se një nga xhirimet e saj më të famshme: një kopertinë për “Playboy”, ishte një strategji për të marrë rolin në “Basic Instinct”.