Befason deputetja Shqiptare në Zvicër: Ndryshimi vjen me Vetëvendosjen e Albin Kurtin!

Befason deputetja Shqiptare në Zvicër: Ndryshimi vjen me Vetëvendosjen e Albin Kurtin!

Deputetja shqiptare në Kantonin e Cyrihut, Qendresa Sadriu, i ka kushtuar një shkrim të shkurtër zgjedhjeve nacionale që do të mbahen më 6 tetor. Me këtë rast Sadriu, theksoi se vota jonë është e lirë dhe përcaktuese për ndryshim qoftë në Kosovë apo Zvicër. Sipas saj ndryshimi në Kosovë vjen me Lëvizjen Vetëvendosje shtyp ne foton posht ketij shkrimi shih postimin e saj.