Bëhuni gati, borë e madhe e dimër i egër na pret nga kjo ditë e shkurtit

Gjatë ditëve të ardhshme, në vend do të mbajë mot i ndryshueshëm, me diell, vranësira dhe herë-herë me reshje shiu, ndërsa në viset kodrinoro-malore parashihet të bjerë shi dhe borë, bën të ditur Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës.
Sipas institutit, reshjet parashihen ditën e martë, të mërkurën dhe të premten, derisa ditët tjera parashihen të kenë edhe intervale me diell. PEr te pare videon e plote shtyp ne rek’lamen me poshte