‘Bën dashuri me gruan e martuar…’/ Si ne telenovela në Shqipëri , familja nuk ia donte të dashurën me fëmijë, djali e rr.eh në hotel: E g.odita me zorrën e dushit, ja cme beri

Është e denjë për një telenovelë historia e një gruaje në prag di.vorci me të shoqin që e ka emigrant, e cila u rr.ah nga i dashuri më i ri në moshë. Ky i fundit e ka go.ditur me atleten që ai e hoqi enkas nga këmba, ndërsa më pas kur e reja është futur në dushin e hotelit ku kishin vajtur për t’u sqaruar, ai e ka go.ditur edhe me zorrën e dushit.

Policia bën me dije për Gazetën “Si” se she.rret mes çiftit nisën nga pakënaqësitë e familjarëve, sepse prindërit e shtetasit I.I. nuk pranonin që djali i tyre të martohej me një grua që po divorcohej për shkak të tij dhe aq më tepër që kishte dhe fëmijë. Në kulmin e de.bateve, 32-vjeçarja e bra.ktisi të dashurin 28-vjeçar, shtetasin I.I. Por teksa ajo po përpiqej të rregullonte marrëdhënien me bashkëshortin që e ka emigrant, në shenjë ha.kma.rrjeje ish i dashuri postoi në të gjitha llogaritë e tij në Facebook, përfshi edhe në Tik-Tok, video int.ime dhe foto int.ime të saj. Sipas burimeve të policisë shtetasi I.I u pra.ngos për dhu.në ndaj ish të dashurës dhe marrëdh.ënie se.ksuale me të rritura, ndonëse për veprën e fundit ish e dashura “se.krete”, thekson se shkoi në hotel me 28-vjeçarin pas ndarjes për t’u sqaruar përfundimisht dhe t’i lutej që në kujtim të kohëve të bukura, t’i fshinte fotografitë er.otike. Burimet e Gazetës “Si” shtojnë se gruaja që ishte kthyer tek e ëma përkohësisht pas she.rreve në distancë me të shoqin, nuk dinte asgjë për shpërndarjen e materialeve er.otike nga i dashuri, deri ditën kur e ëma ka hyrë në banesë e nervozuar.

E moshuara kishte pirë kafen e mbasdites me komshien që kishte mësuar shpërndarjen e videove dhe e kishte këshilluar që “t’ia mblidhte të bijës” që ndërkohë po shoqërohej me një djalë të ri që e priste gjithnjë pranë shtëpisë. E moshuara tregon në polici: “I thashë do shkoj ta sqaroj unë, por ime bijë e martuar me një djalë që gjendet në Francë këmbënguli: “do shkoj vetë”. “S’kam pasur gjë me të”, tha. “Thjesht më ka ng.acmuar”… dhe unë aty u qetësova”. “Më tha që do shkonte t’i lu.tej për ti hequr fotot nga Tik-Tok, u vonua tre-katër orë. Ajo hyri e shqetësuar në shtëpi, në kofshë kishte shenja atletesh apo këpucësh, ndërsa në shpatull skuqje të forta”, rrëfen më tej e ëma. Sipas burimeve policore, 32-vjeçarja ka pranuar që ishte dhu.nuar nga i riu që e kishte qejf, menjëherë sapo ajo i kishte fshirë fotot, për përmbajtjen e të cilave e moshuara nuk dinte asgjë.

Sipas burimeve, dy orë më pas 28-vjecari ka trokitur në shtëpinë private të familjes. Përpara i ka dalë e ëma e nevrikosur: “E pyeta pse e rr.ahe? Mezi e kam rritur. Më tha “nuk e kam rr.ahur, por bëmë qejf. Unë do ta marr për grua”. She.rri nga hoteli është zhvendosur në shtëpinë e fëmijërisë së 32-vjeçares, teksa e ëma ka kërkuar llogari: “Nëse e do këtë djalin tjetër, merr dhe fëmijët e ik tek ai”. Por e bija është përgjigjur: “Jo nuk e dua më. Jam grua e martuar”.

Situata është rënduar në ditët në vazhdim teksa i riu i befasuar nga deklarata e njeriut të zemrës ka filluar she.rret edhe me “kandidaten” për vjehrrë. “Unë e dua dhe do ta marr, po nuk u bë, do ju d.jeg shtëpinë”, mësohet të ketë parala.jmëruar i riu, sipas një burimi që citon pjesë nga dosja e policisë. E gjendur në kushtet ku edhe e moshuara këmbënguli se ishte kër.cënuar, policia konfirmon për Gazetën “Si” se ka këqyryr telefonatat e të dyja grave. Ndërkaq suprizë kanë qenë gjithashtu edhe mesazhet e ish-bashkëshortit të 32-vjeçares. Mes shumë mesazesh, ish-bashkëshorti emigrant i dërgon një fotografi personale të dy të dashuruarve dhe e pyet: “Përse na e shka.tërrove familjen? Mbaje mend ç’do të të bëj”.

Me shumë mundësi, pohon burimi policor, kjo fotografi është dërguar nga djali xheloz për ish-bashkëshortin e të dashurës. Këto të dhëna janë bërë screenshoot nga oficerët dhe do t’i bashkëngjiten dosjes. Policia thotë se pasi e pyeti gruan nëse do depononte edhe kundër ish-bashkëshortit, ajo ka kundërshtuar. “Jo, ai është burri im, janë gjëra kalimtare dhe që ndodhin”, mësohet të jetë shprehur ajo.

Përpëra se dhu.nuesi beqar të arre.stohej, mësohet se policia për të vërtetuar që dy të rinjtë kishin frekuentuar një hotel në Tiranë, këqyri kamerat e sigurisë dhe mori në pyetje sportelistin që ishte në turn ditën e ngjarjes. Sportelisti A.Ll. rrëfen në polici: “Një djalë i ri po priste në oborr të hotelit, e njoh se e kam klient, punon shofer. Pronotoi dhomën numër 15 dhe po priste. Kur erdhi vajza të dy u ngjitën bashkë. Më telefonoi pak më vonë pasi sipas tij nuk punonte pulti i kondicionerit. U ngjita dhe e rregullova, vajza ishte ulur në krevat. Nuk kam dëgjuar të bër.titura dhe as ndonjë problem”, shton dëshmitari.

Por për policinë, që brenda në hotel ka pasur dh.unë, e konfirmon vetë i riu. Megjithatë ai kundërshton që të ketë kryer marrëdh.ënie pa dëshirën e 32-vjeçares. “Më kërkoi të sqaroheshim dhe e lamë në hotel. Kur bëmë dashuri, ajo shfr.ytëzoi një moment dhe th.eu telefonin tim. U nxeha dhe siç isha, e go.dita, po e rr.aha edhe me zorrën e dushit. E dua dhe u ndjeva i shfr.ytëzuar prej saj. Çdo gjë që ndodhi më vonë, ka ndodhur në inat e sipër”, thotë dashnori 28-vjeçar.

I riu pretendon se dhu.nën e ushtroi pasi nga dëm.timi i telefonit kishte humbur kontaktet që kishte në aparat. Gjithsesi, ai ishte qetësuar kur ish e dashura i kishte premtuar: “Sa të shkoj në shtëpi, do të të jap një telefon tjetër”. I dyshuari këmbëngul se pasi ishin ndarë, për këtë shkak kishte dërguar nipin që të merrte telefonin, por aty kishte dalë me th.ikë në dorë e moshuara. “Kur shkova në shtëpinë e tyre, nëna e ish të dashurës më pyeste se përse e kisha rra.hur vajzën. Por kur i thashë që unë e doja dhe që kishim ndenjur bashkë në hotel, ajo mbeti pa fjalë dhe më njoftoi së do të shkonte në polici”, mbyll mbrojtjen i dyshuari që gjendet tashmë në një situatë të ndërlikuar jo vetëm me personat që njeh por edhe me ligjin.

Marrë nga Gazeta “Si”