“Bis.hat” amerikane, SHBA teston 52 avionët e luf.tës me Iranin (FOTO)

Vijojnë kërcënimet dhe tensionet mes SHBA dhe Iranit, pas vrasjes së gjeneralit iranian, Qassem Suleiman, nga trupat amerikane. Ditën e sotme, teksa në Teheran po zhvillohej ceremonia mortore e gjeneralit, me mijëra qytetarë të pranishëm, Forcat Ajrore të SHBA dhuruan një shfaqje gjigante, duke lançuar në “paradë ushtarake” 52 avionë F-35A. Per te pare videon shtyp ne rekl,amen me posht