Burri shkoj ne gurbet mbeta Vetëm, shum e re, e thirra mjeshtrin per ta rregulluar lavatricen…

Nuk e kisha ndonjë qellim te keq e thirra thjesht per nje kafe por shoku im me tjeter sy ish pas kan tum kqyr edhe un isha pak e hutuar se di qka tju them, thjesh me mungonet nje mashkull.

Pas shum kohesh ishte ajo nata kur mbeta vet, burrri im eshte ne gurbet ndersa ate nate femijet e mi kishin dalur per te luajtur dhe si zakonisht shoku vinte dhe me pyeste se mos vall kam nevoj per ndonje gje,.

Ate nate un iu pergjigja duke i thene se kam shum nevoje per nje mashkull por nuk ka kush,ai nuk priti mu afrua dhe me plotesoi deshiren shtipe hapsiren meposhte dhe shiko pamjet se cfare tregon kjo grua.