Buzhala e Haxhiu përplasen për Albin Kurtin dhe Edi Ramën (Video)

Analistët Baton Haxhiu dhe Berat Buzhala janë përplasur në një debat në Shqipëri për Edi Ramën dhe Albin Kurtit. Haxhiu ka thënë se Kurti s’mund të krahasohet me Ramën, ndërsa Buzhala thotë se Kurti e turpëron Ramën që, sipas tij, është kryeministër i një pakice.Buzhala ka thënë në emisionin “Open” ka thënë se kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, vazhdon të mos i njoh problemet dhe konfliktin që Kosova ka me Serbinë. Ai e ka quajtur Ramën naiv shtype rekl,am dhe shiko vide,on