“Çartet“ LDK: Albin Kurti Propozon Për President Nipin E Adem Jasharit, Muratin!

Ballkani.info nga burime të sigurta mëson se Vetëvendosje i ka thënë LDK-së që njeriu më i duhur për pozitën e të partit të shtetit është Murat Jashari. Murat Jashari, djali i Hamëz Jasharit dhe nipi i komandantit legjendar, Adem Jashari, sipas këtyre burimeve, është personi që VV-ja po e shtynë përpara. “LDK-ja sikur është gjendur e befasuar kur ka ardhur një propozim i tillë nga zyrtarët e Vetëvendosjes, pasi që këtë pozitë e synon Isa Mustafa me p’oshtë shihni deklaraten e tij.