Hajde hadje/ Të ik mendja kokës, shikoni shtëpinë luksoze të Besit dhe Xhensilës në plazh

Xhensila Myrtezaj dhe Besart Kallaku, cifti me i njohur dhe i dashur i showbiz-it shqiptar kane bere publike pamje te tjera nga vila e tyre super luksoze.

Aktori i njohur i humorit ka qene i ftuar ne rubriken “Per dreke me mua” ne programin “E diela Shqiptare”. Besi i ftoi miqte e tij ne shtepine qe ai dhe Xhensila kane ne nje kompleks turistik ne Gjirin e Lalezit.

Ne pamjet e publikuara shikojme shtepine teper luksoze. Nje mobilim luksoz e plot shije, i menduar deri ne detaje dhe ngjyra e bardhe eshte ajo qe dominon ne shtepine e tyre si brenda e jashte saj.

Lajm fantastik për shqiptaret në Gjermani

Mësimit të gjuhës shqipe në Gjermani do t’i shtohet edhe një shkollë e gjuhës shqipe, e cila do të hapet në Offenbach të Gjermanisē. Lajmin e ka bërë të ditur z. Shaip Ademaj, i cili jeton dhe vepron në Gjermani.“Sapo morëm një lajm të mirë për hapjen e shkollës shqipe, në këtë ditë hístoríke për të gjithë komunitetin shqiptar në Offenbach dhe rrethinë”. Ditë më parë në një takim pune me konsullatën e përgjithshme të Republikës së Kosovës në Frankfurt, Fatmire Musliu, ku qëllimi i takimit ishte mundësia për hapjen e shkollës shqipe në Offenbach.

Sot, morëm një lajm shumë të mirë nga Ministria për Arsim dhe Kulturë në Offenbach, të cilin po e ndajmë me ju, sepse është miratuar kërkesa jonë. Urime të gjithë bashkatdhetarëve tanë! E në veçanti për kontríbutin e dhënë z. Naim Podvorica, z. Bujar Dërguti, z. Naim Gashi”, ka shkruar Ademaj

Arreѕtohet në рikën kufitare të Morinëѕ këngëtarja ѕhqiрtare. Çfarë iu gjet në makinë?

Këngëtarja Fjolla Morina është arrestuar ditën e sotme, pasi është kapur në pikën kufitare të Morinës me armë zjarri në makinë. Këngëtarja nuk ndodhej e vetme në automjet, por ishte e shoqëruar nga dy 29-vjeçarë, F.M., banues në Kosovë dhe F.S., banues për Belgjikë, që gjithashtu janë vënë në pranga.

Në makinën tip “Audi” me të cilin po udhëtonin të arrestuarit, policia ka gjetur një pistoletë tip “Zoraki”, 23 fishekë luftarakë dhe një pistoletë tip çakmak.

Sipas njoftimit të policisë, pistoleta me 23 fishekë u gjet në çantën e saj të dorës, ndërsa çakmaku pistoletë u gjet në bagazhin e makinës.

Ende nuk dihet përse këngëtarja po udhëtonte me armë zjarri me vete dhe se çfarë lidhje kishte me dy personat e tjerë që e shoqëronin.

Sipas Report Tv, gjatë shoqërimit për në qelitë e policisë Kukës, Fjolla nuk ka bërë rezistencë.

I kishte bo.rxh shankistit, i riu shqiptarë habitet kur e sheh makiaton

Shumë herë kemi hasur që raste të tilla të ndëgjojmë anë e mbanë botës rreth bor.xhit që kanë njerëzit tek njëri tjetri. Rasti i tillë është i një të riu nga Tirana, cili i kishte mbetur bo.rxh një banakieri në një vend që s’dihet ende dhe ky i fundit i’a ka kthyer bor.xhin.Shankisti i ka bërë një vizatim mbi makiaton e njeriut që i kishte bo.rxh, dhe i’a dërguan kafën. Por pastaj pasi e shikoi kafën, u habit dhe menjëherë shkoi që t’i kërkonte paratë dhe t’ia sjellte shankistit.Kur u kthye që t’ia binte paratë erdhi me lotë në sy, dhe u afrua tek shankisti dhe paratë i’a la mbi shank, pastaj filloi që t’i tregon përse nuk i’a kishte sjellë më herët.

Vedat Muriqi i mshon “fukarallëkut” shkelëm, kjo është paga që do e merr në Lazio

Futbollisti kosovar, Vedat Muriqi sot edhe zyrtarisht u bë pjesë e klubit të Lazios.

Gazetari i njohur, Arlind Sadiku ka zbuluar rrogën e yllit kosovar që do e marr tek ekipi italian.

Muriqi do të përfitoj 2.2 milionë euro në vit, 183 mijë euro në muaj dhe 42 mijë euro në javë.

Sulmuesi kosovar do të luaj në Ligën e Kampionëve në sezonin e ri.

Më në fund filloi të plaket edhe Mihrije Braha

Mihrije Braha është një ndër emrat e vjetër që publiku e njeh prej kohësh.

Ajo është e martuar me Naim Abazin dhe kanë një djalë i cili ndryshe prej prindërve ka vendosur të rrijë larg tregut muzikor e mediatik.

Ndonëse ka disa vite si në karrierë ashtu edhe jetë, këngëtarja shfaqet përherë e rregulluar e kuruar në çdo detaj.

Së fundmi, këngëtarja në disa imazhe po tregon se edhe ajo ka filluar ta ndiejë pleqërinë.

Ndryshe siç jeni mësuar ta shihni përherë me grim të rëndë, sot ajo tregon fytyrën nga afër ku shoqëruese të saj po janë edhe rrudhat.

Fifi humbi 25 kilogramë përmes 35 seancave tek Shkenda Dubova

Transformimi i Fifit më në fund ndodhi.

Pas disa tentativave të ndryshme, këngëtarja humbi 25 kilogramë përmes 35 seancave tek Shkenda Dubova.

E pas këtij suksesi të përbashkët, Dubova ka bërë një falënderim publik në rrjete sociale.

Ajo ka ndarë pamjet e peshimit para fillimit të trajtimit kur Fifi ishte 94 kilogramë dhe në fund të ciklit me një peshë totale 69 kilogramë.

Mirënjohja nuk ka munguar as nga këngëtarja e njohur e cila është shprehur:

“Faleminderit nga zemra @shkendadubova qe me bere te luftoj kunder kilogrameve”

Publikohen të tjera pamje nga Cikloni në Greqi/ Akoma nuk po ndalet po merr para çfarë t’i dalë

Greqia është g oditur nga cikloni mesdhetar “Cassilda”. Banesa të shkat ërruara, qytete në ujë, ura të prishura, këto janë pamjet që vijnë nga shteti fqinj.

Mijëra qytetarë janë i zoluar në banesat e tyre, ndërkohë që vijojnë shirat e furishëm dhe er ërat e forta. Në shumë zona nuk ka as energji ele ktike.

Cikloni deri tani ka go ditur ishujt e detit Jon, Peleponezin Perëndimor, Thesalia-n dhe Kardica-n dhe fatkeq ësisht ka shkaktuar dy vi ktima, ku njëri prej tyre është një fermer shqiptar, 63 vjeç, që është gjetur pas disa orësh kërkime.

Ndërkohë janë zhd ukur dy persona të tjerë

Çudira shqiptare/ Burri nga Peshkopia jeton i lumtur me 2 gratë dhe 7-fëmijët

Ndodhemi në Selishtë të Peshkopisë, pranë familjës së Ilaz Laskaj. Në vitin 2001 Iliazi u martua me Anifën, por në vitin 2005 ai lidhi një kurorë të dytë me Manushaqen. Iliazi ka 7 fëmijë dhe pret që sëshpejti të bëhet baba për herë të 8.

“Martesa ime e parë qe me Anifen, por nuk po bëheshim prindër kështu vendosëm që në familje të merrnin edhe Manushaqen. Sot të dyja janë nëna, Anifja na bëri për herë të parë prindër. “, thotë Iliazi.

GAZETARJA: Anife si e prite vendimin e Iliazit?

A.LASKAJ: Kur më tha që do mar nuse tjetër pasi unë nuk bëja fëmijë, i thash Iliazit unë nga këtu nuk iki. Kështu vendosëm që të vinte Manushaqja, deri më tani shkojmë shumë mirë.

GAZETARJA: Manushaqe si ishte dita e parë nuse në këtë shtëpi. Çfarë mendove kur more vesh që Iliazi e kishte një grua në shtëpi?

M.LASKAJ: Unë jam ndjerë shumë mirë që në ditën e parë. Kur më thanë që Iliazi ishte i martuar nuk mendova gjë. Për herë të parë Iliazin dhe Anifën i pashë kur erdhën më kërkuan dorën.

GAZETARJA: Si i ndani punët bashkë?

M. LASKAJ: Deri më tani nuk i ndajmë punët kush ka fuqi i bën.

GAZETARJA: Iliaz kë do më shumë nga dy gratë?

I.LASKAJ: Të dyja i dua shumë, nuk ka dallim.

GAZETARJA: Si i ndan?

I.LASKAJ: Me radhë. 5 ditë njëra 5 ditë tjera.

GAZETARJA: Ndodh që të flesh me ndonjërën 6 ditë?

I.LASKAJ: Po ndodh pasi ka raste sëmuret ndonjëra.

GAZETARJA: A bëhen xheloze?

I.LASKAJ: Po të ishin bërë xheloze nuk do të rrinim 13 vite bashkë.

Selishta, ky fshat i largët 6 muaj të vitit është i bllokuar nga bora. Të ardhurat e familjes ai Ii siguron nga bimët medicinal që ndodhen në mal. Jeta për 11 anëtarët e kësaj familje është vështirë. Vajza më e madhe e shtëpisë Blerina, veten e shikonte gjithmonë si mësuese. Sot ajo duhet të ishte në vitin e parë të shkollës së mesme, por gjendje ekonomike e ndërpreu ëndërrën e saj në mes. Në emër të familjes 13 vjeçarja kërkon ndihmë.

“ Unë jam Blerina duhet të isha në shkollë të mesme por babi nuk ka para të çojë në Peshkopi për të vazhduar shkollën. Lutem që dikush të na ndihmojë. “