A ke bërë s*ks me Feron në ashensor? Roza Lati tregon detajet: O na lini rehat, para se të isha e famshme une kam

Moderatorja Roza Lati ‘th.eu’ rrjetin pak kohë më parë, kur në emisionin e saj shkëmbeu një puthje me reperin nga Kosova, Fero.

Atë kohë u aludua se të dy ishin në një lidhje por fjalët u mohuan menjëherë.Një ndjekës mesa duket ka ende kureshtje dhe e ka pyetur Rozën në Instagram, nëse ka kryer ndonjëherë marrëdhënie me Feron në ashensor, duke iu referuar një deklarate të kësaj të fundit në një intervistë.

Roza Lati e ka sqaruar duke u shprehur se Feron e ka takuar vetëm 3 herë, dhe rasti që ka treguar ka ndodhur para se ajo të ishte e famshme.KOMENTI DHE PËRGJIGJIA:

A e dini se sa herë duhet ta bëni sipas moshës që keni?

Shumë njerëz ankohen që nuk bëjnë s e k s mjaftueshëm në jetën e tyre në çift apo edhe që bëjnë shumë s e k s . Por nëse pyet dy persona dhe pastaj partnerët e tyre, përgjigjja do të jetë gati e njëjtë – 2 herë në javë. Për njërën palë, përgjigjja është pak e sikletshme, sepse në të vërtetë do të donte të bënte çdo ditë, ndërsa pjesa tjetër tregon presionin e vazhdueshëm të partnerit, aq sa do të donte ta rrallonte deri në një herë në muaj. E vërteta është që jemi KAQ të ndryshëm.

Sipas institutit “Kinsey”, në një studim të bërë së fundi, personat 18 deri 29-vjeçarë bëjnë s e k smesatarisht deri në 112 herë në vit, 30 deri 39-vjeçarë arrijnë një mesatare prej 86 herë në vit dhe 40 deri 49-vjeçarë kapin një mesatare 69 herë në vit. 13 për qind e çifteve të martuara kanë marrëdhënie s e k s u a l e disa herë në vit, 45 për qind disa herë në muaj, 34 për qind dy deri në tri herë në javë dhe 7 për qind katër ose më shumë herë në javë.

Pothuajse gjysma e çifteve të martuara kanë marrëdhënie s e k s u a l e disa herë në muaj. Ju surprizon kjo? Duket se po. Kur i ktheheni kohës pas dhe kujtoni kur kishit jetë s e k s u a l emë të mirë… ia bëni pyetjen vetes: sa shpesh bënit s e k s atëherë?
Çfarë ndodh me ne? Të gjithë e dimë! Puna, fëmijët, lodhja, sëmundjet, ndryshimet hormonale – të gjithë këta faktorë kërcënojnë jetën tonë s e k s u a l e .
Megjithatë, specialistët e institutit testuan një grup të rriturish për aktivitetin s e k s u a l, duke u drejtuar tri pyetje bazë:

Sa se ks ju bën të lumtur?
Sa s eks ju bën të ndiheni të përmbushur dhe të kënaqur?
Cili është minimumi i s e k s i tqë keni nevojë, nëse e dini që nuk do të zgjasë përgjithmonë (raste kur partneri është sëmurë)
Përgjigjet ishin çuditërisht të pritshme, edhe pse studimi ishte fokusuar kryesisht te çiftet e martuara me fëmijë, kështu që është një rezultat paksa i njëanshëm. Dhe janë pyetur më shumë meshkuj se femra (kjo nuk ka nevojë për shpjegim). Dhe ja çfarë thanë:
Të lumtur nga aktiviteti s e k s u a l: 3 deri në 5 herë s e k s në javë
Të kënaqur: 1 herë në javë

Minimumi: 1 herë në muaj/Globisot.net

‘’Ulërima, toka dridhet poshtë këmbëve të tua”, zbulohet si përfunduan në çmendinë 20 ushtarët që ruanin varrin e Enver Hoxhës

Gazeta “Catholic World Report” ka shkruar për një histori të pa treguar më parë për regjimin komunist në Shqipëri. Ka qenë shkrimtari shqiptar Marcel Hila ai që ka rrëfyer se çfarë ka ndodhur në vitin 1985 në vendin tonë.

Hila tregon se gjithçka nisi, kur ai ishte ushtar i paarmatosur në regjimin komunist, grada më e fundit në ushtrinë shqiptare, aty ku vendoseshin ata që konsideroheshin të rrezikshëm për regjimin komunist.

Një ditë pas vdekjes së ish-diktatorit Enver Hoxha në repartin e tyre mbërrin një ushtar i ri, i ulur në pozitë. Ky ushtar kishte shërbyer më parë në Gardën e Republikës.

Hila thotë:

Ne kishim frikë se ai ishte spiun.’’
Por ushtari i ardhur nga Garda e Republikës e kishte treguar më pas se pse e kishin ulur në detyrë.

Ai kishte treguar:

Ne ruanim varrin e Enverit. Nuk ia ke idenë se si është aty natën. Dëgjon zhurma, ulërima, britma, toka dridhet poshtë këmbëve të tua, duket sikur rënkimet vijnë nga humnera. Është një torturë. Mbi 20 njerëz nga njësia jonë kanë përfunduar në psikiatri. Duke ardhur këtu, unë shpëtova nga e gjitha kjo. Sigurisht punoj më shumë, por të paktën nuk e dëgjoj atë ferr.”
Më pas katër vite më vonë, në gusht të vitit 1989, Nënë Tereza, shkoi tek varri i ish-diktatorit. Hila thotë më tej se pasi shkoi Nënë Tereza aty ajo u lut për ca kohë.

Shkrimtari thotë se Nënë Tereza ishte ftuar nga Nexhmije Hoxha, e cila shpresonte se ndërmjetësimi i saj mund të zhdukte dukuritë e mbinatyrshme që kishin pllakosur varrin e të shoqit.

Pasi vizitoi varrin e Hoxhës, ajo u lejua të vizitonte varrin e nënës dhe motrës që saj, që kishin vdekur në vitin 1971.

Sipas asaj që thotë Hila, pasi Nënë Tereza u lut mbi varrin e ish-diktatorit dukuritë e tmerrshme që ndodhnin aty morën fund.

Kishte mbushur 5 valixhe plot me para, kapet 28-vjeçarja në aeroport/ Ku i ka gjetur aq shumë, do vini duart në kokë sa ishin

Një grua kishte te ntuar të udhëtonte me avion nga aeroporti i Londrës, “Heathrow” me pesë valixhe plot me para që kapnin vlerën e 2.8 milionë eurove.

Ajo u a kuzua për larje pa rash. Tara Hanlon u ndalua nga po licia në minutën e fundit, pasi zyrtarët e po licisë kishin kontr olluar valixhet e saj kuptuan që ajo kishte një shumë të majme me para.

Kjo shumë është shuma më e madhë e cila është kon fiskuar ngadogana e Britanisë së Madhe gjatë këtij viti.

Ditën e hënë Hanlon është paraqitur në bankën e të a kuzuarve, në para bur gim ajo do të vijojë të qëndrojë deri më 5 nëntor që do të merret ven dimi për fundimtar nga g jykata.

Roza Lati tregon sa e ka pazarin, 500 deri ne 600 euro dhe …..

Prezantuesja e njohur Roza Lati ka treguar se bën edhe biznes me rrjetet sociale. Ajo është shprehur se Instagramin e përdor për fitime sepse paguhet për postimet që bën.

“Unë Instagramin tim nuk e përdor vetëm si personal, por edhe për profesionin edhe për burim fitimesh leku…opps eurosh”, thotë Roza. Më pas ajo ka zbuluar edhe shifrën që paguhet nga ky rrjet social.

“500 euro-600 euro vetëm një postim, mund të ketë edhe pagesë mujore pastaj. Çdo javë unë bëj postime të ndryshme për diçka të caktuar”, rrëfen Roza.

Festa e beqarise se Xhensiles, flet striptisti qe ishte i ftuar, kisha frike mos vinte Besi, shkova ta kenaqja por ajo …..

Ky i fundit në një intervistë për “Jo vetëm modë”, ditën e sotme ka zbuluar edhe çfarë ndodhi në festën e beqarisë së Xhensilës.

Ndryshe sa ndodh në festat e tjera të beqarisë ku nusja harbohet duke shijuar ditën e fundit të të qenurit beqare, Orjan Lika tregoi se Xhensila nuk kërceu shumë dhe sipas tij ajo nuk u kënaq sa duhej.

“Xhensila shijoi pjesën e surprizës që iu bë, por për mendimin tim ajo nuk e shijoi kërcimin pasi ishte e shtangur ndaj meje, nuk jepte atë që duhej. Unë kisha shkuar që ta kënaqja. Ishte shumë e ngurtë, pavarësisht se në skenë është shumë sensuale dhe kam shumë respekt për të”, u shpreh Orjan Lika.

“Ne që vijmë nga katuni jemi pak fanatikë dhe e mendova mos vjen Besi, na prish gjithë atmosferën. Por jo nuk ndodhi”, përfundoi ai duke qeshur.

‘Ju e keni fuqinë për ta bërë këtë’, Rita Ora ka një mesazh për vajzat shqiptare: Sundoni botën (Video)

Dita Ndërkombëtare e Vajzave ka sjellë reagimin edhe të këngëtares së njohur Rita Ora.

Teksa po zhvillohej një aktivitet në kuadër të kësaj dite në Kuvendin e Kosovës, kryetarja Vjosa Osmani, tregoi një video-mesazh që i ka dërguar artistja me origjinë shqiptare, Rita Ora.

Përmes një postimi në rrjetet sociale, Osmani falënderon Ritën duke theksuar se ajo shërben si inspirim për shumë vajza në Kosovë dhe jo vetëm.

“Sot në Kuvendin e Kosovës organizuam Ditën Ndërkombëtare të Vajzave. Rita Ora na ka dërguar një mesazh enkas për vajzat e vogla që ishin aty. Faleminderit Rita që shërben si inspirim për shumë vajza në Kosovë e anekënd botës. Krenohemi me ty”, shkruan Vjosa Osmani.

Ndërkohë që këngëtarja e njohur Rita Ora u ka bërë thirrje vajzave shqiptare që të sundojnë botën në mënyrën e tyre, pasi kanë fuqinë për ta bërë këtë.

“Përshëndetje. Jam Rita Ora. Pavarësisht nëse vendos të bëhesh këngëtare, balerinë, atlete, piktore, aktore apo shkencëtare, mjeke, ti duhet të zgjedhësh rrugën që do të ndjekësh.

Kjo i ndihmon vajzat dhe gratë në Kosovë dhe në mbarë botën të besojnë tek vetja dhe të kuptojnë që i kanë aftësitë, njohuritë e duhura dhe fuqinë për të zgjedhur të ardhmen e tyre.

I jam shumë mirënjohëse familjes time dhe shoqërisë që më kanë mbështetur në përzgjedhjen time në karrierë deri këtu ku jam. Çdo ditë bëj sakrifica dhe planifikoj të vazhdoj kështu në mënyrë që të frymëzoj dhe motivoj jo vetëm veten por shpresoj dhe shumë vajza gjithandej. Vazhdoni përpara dhe sundoni botën në mënyrën tuaj. Dhe mbani mend ju keni fuqinë për ta bërë këtë”, ka thënë këngëtarja e njohur me origjinë shqiptare.

“Hape gojën”, Kosovari e nxjerr majmunen në restorant e i jep trileqe (VIDEO)

Hysni Rexhaj nga Gjakova është pronar i një kopshti zoologjik që gjendët në fshatin Hilë.

Në faqen e kopshtit zoologjik, Rexhaj ka publikuar një video ku shihet bashkë me një majmunen e tij në një restorant diku në Kosovë teksa hanë trileqe bashkë.

“Qele gojën”, dëgjohet teksa i thotë Rexhaj majmunes së tij.

“Pershndetje per gjith dulem pak per dark me bukuroshen time”, ka shkruar në përshkrimin e videos.

Si ja doli/ Kjo është gruaja kosovare që ka rritur 10 fëmijë: Me ndihmën e zotit i nxorra në dritë (VIDEO)

Ndonëse është e rrallë të shohim ditët e sotme një familje të madhe dhe me shumë fëmijë, Ajkuna Lajqi nga Peja na prezantoi me të sajën.

Ajkuna është nënë e 10 fëmijëve, 9 vajzave dhe 1 djali. Ajo së bashku me familjen e bashkuar ishte e pranishme në emisionin “Ftesë në 5”, përmes një lidhjeje me “Skype”

Gjatë fjalës së saj, gruaja nga Peja tha se nuk është aspak e lehtë të rrisësh 10 fëmijë, por shtoi se falë besimit në Zot ia ka dalë. Ajkuna thotë se është bërë gjyshe dy herë, ndërsa shtoi se ditëlindjen e secilit prej fëmijëve i mban të shënuar në një bllok. Veç se një nënë shumë e mirë dhe amvise me kohë të plotë, Ajkuna së fundmi ka filluar të aplikojë një art thuajse unik. Ajo bën skulptura të ndryshme me dyllin e bletëve.

“Kisha ëndërruar katër fëmijë, 2 vajza e dy djem. Kam pasur vështirësi, 9 vajza kanë shumë kërkesa, secila ka qejf ato gjërat e veta. Por ia kam dalë. Ditëlindjet ua mbaj shënim në një bllok. Duhet të kesh shumë fuqi sepse kërkojnë angazhim të madh. Më kanë ndihmuar dhe vajzat më pas, tre të mëdhatë, kur më kanë lindur binjakët. Shumë e vështirë të rrisësh fëmijë binjakë. Nuk u gëzova aq shumë kur mora vesh që i kisha binjakë”, tha ajo.

“Më tradhtoi dhe tani jam bërë si e çmendur, nuk u rezistoj dot meshkujve”

Pas historisë së djeshme të një vajze nga Tirana e cila ngjalli shumë debat mes komentuesve, ku nuk munguan as këshillat ndaj saj, sot një tjetër vajzë ka shkruar për JOQ Albania.

Një 24-vjeçare nga Elbasani ka përmbledhur disa vite të jetës së saj për të rrëfyer historinë dhe ‘dallgët’ në të cilat fati e ka përplasur. E reja nga Elbasani rrëfen:

Përshëndetje JOQ Albania! jam një vajzë 24 vjeçe nga Elbasani dhe kam një hall shumë të madh që dua ta ndaj me ju dhe lexuesit sepse nuk kam me kë të flas.

Problemi im nis që në gjimnaz. Kam qenë vajzë shumë tërheqëse dhe merresha me djemtë sepse e dija qe me kishin pik t’dobët. Kur isha ne vitin e fundit te gjimnazit u lidha për seriozisht me nji çun. Familjet nuk e dinin dhe nuk doja t’i thoja babit se është fanatik.

Me atë djalin shkoja mire, takoheshim te shtunave në hotel sepse te shtunave i kisha prindërit jashtë Elbasani. Ai me blinte gjithçka. Veshje, kuleta, parfume, tualete dhe shume gjëra intime që unë të isha me e bukura e atij.

Pas një viti e gjysmë filluan të shfaqeshin problemet e para. Fillova te mos ndjej më për të sepse e shihja qe s’po më blinte më asgjë. Se ku i çonte lekët nuk e di.

Pas ca muajsh e kapa duke folur me shumë femra të tjera. Dhe unë për inatit shkova me një djalë tjetër dhe kapa video intime. Ja dërgova te dashurit videot e hakmarrjes sime ndaj tij. Ai u mllefos sikur ta kisha unë fajin.
Ai me tradhtoi i pari maskarai. Madje me shumë veta. Kurse unë një herë e bëra dhe ai me bëri namin. Më kërcënon me ato video. Edhe unë e kërcënoj me fotot e tij tashmë sepse nuk kam rrugë tjetër.

Momentalisht jemi akoma bashke mirëpo unë qëkur e tradhtova nuk mundem më të përmbaj veten. Nuk u rezistoj dot meshkujve dhe i ndërroj shumë shpesh dashnorët e rinj. Jam si e çmendur. Fatkeqësisht mora vesh qe kam ngelur shtatzënë dhe nuk e di as me kë e kam. Jam në mes të një udhëkryqi. Ju lutem mos më gjykoni se kështu erdhën rrethanat e jetës sime. Fajin e ka i dashuri që më tradhtoi i pari. Si t’ja bëj me bebin që kam në bark?!”. Komentet u takojnë juve.