Thaçi ‘dridhë’ Serbinë dhe Vuçiqin: Nëse e futni ushtrinë në Kosovë, asnjë ushtarë i juaji nuk do të kthehet i gj allë në Serbi

Se si reagon Thaçi kur pyetet për viza, demarkacion, a.rrestimin e Gjuriqit, ushtrinë dhe Listën Serbe ky është reagimi i tij, trasnmeton Gazeta NewBorn. Presidenti Thaçi ka thënë se nëse Serbia do ta fuste u.shtrinë e saj në Kosovë, asnjë u.shtarë i saj nuk do të kthehej prapa i gj.allë. ”Nëse e kish fut u.shtrinë brenda Kosovës asnjë u.shtarë nuk do të kthehej prapa”, tha Thaçi

Kjo vajzë ka ngjashmëri të madhe me Marina Vjollcën, nuk do ju besoni syve !

Bukuroshja dhe moderatorja Marina Vjollca ishte njëra nga nuset më të diskutuara të asaj kohe.Ceremonia martesore e realizuar në Gjiirin e Lalzit ka bërë bashkë të gjitha femrat s.eksi të familjes Vjollca.Nga fotot e publikuara vihej re dhe ngjashmëria e Marinës me motrën e saj të madhe

Lirën.Ato duken thuajse si binjake dhe për faktin se të dyja janë bionde.

Bukuroshja dhe moderatorja Marina Vjollca ishte njëra nga nuset më të diskutuara të asaj kohe.Ceremonia martesore e realizuar në Gjiirin e Lalzit ka bërë bashkë të gjitha femrat s.eksi të familjes Vjollca.Nga fotot e publikuara vihej re dhe ngjashmëria e Marinës me motrën e saj të madhe

Lirën.Ato duken thuajse si binjake dhe për faktin se të dyja janë bionde.
Mjafton të buzëqeshin dhe dallimi mes tyre v ështiresohet.

Mjafton të buzëqeshin dhe dallimi mes tyre v ështiresohet.

Mamaja harroi ta puthte kur shkoi në punë, 2-vjeçari do iu ‘shkrijë’ së qeshuri me reagimin e.pik: Mami mua… (Video)

Babai i Aleksandrit, Christos, me telefonin e tij e filmoi këtë moment aq të bukur, por edhe qesharak në të njëjtën kohë. Në këtë video Aleksandri shihet teksa i shpjegon babait të tij i më rzitur se mami iku dhe nuk i dhuroi atij një puthje. Nëna e tij Diana pasi e postoi videon, pa që kishte arritur mbi 20 mijë shikime.

Babai i Aleksandrit, Christos, me telefonin e tij e filmoi këtë moment aq të bukur, por edhe qesharak në të njëjtën kohë. Në këtë video Aleksandri shihet teksa i shpjegon babait të tij i më rzitur se mami iku dhe nuk i dhuroi atij një puthje. Nëna e tij Diana pasi e postoi videon, pa që kishte arritur mbi 20 mijë shikime.

Soda eliminon dhjamin tek barku, kofshët dhe krahu. Që të funksionojë duhet ta beni vetëm kështu!

Soda e bukës është padyshim përbërësi më i zakonshëm i përdorur, për shkak të përfitimeve të shumta që ka. Në këtë artikull, ju mund të zbuloni sesi të përshpejtoni proçesin e humbjes së peshës për të arritur qëllimin tuaj edhe më shpejt. Nuk është e vështirë. Sekreti është që të përfshini pak sodë buke në dietën tuaj.

Këtu është 1 recetë e lehtë që ju mund ta vini në zbatim që nga ky moment:

Sodë buke me lëng limoni

Përbërësit: ½ filxhan çaji me ujë 1 lugë çaji me sodë ½ filxhan çaji me limon

Udhëzime: Kjo është shumë e lehtë për t’u përgatitur. Merrni një gotë ujë dhe pastaj vendosni pak sodë në të. Trazojeni mirë derisa soda të tretet plotësisht dhe më pas shtoni lëngun e limonit. Pijeni çdo ditë, 20 minuta para se të konsumoni mëngjesin.

Si në përralla/ I shkoi për vizitë Alban Skënderaj dhe Miriami, Arbana tregon ‘me zor’ pamje nga shtëpia luksoze (Video)

Kurioziteti për të parë se si është nga brenda jeta e “VIP-ave” që i shohim në ekran sa vjen edhe shtohet
Kësaj here është radha e Arbana Osmanit, e cila ka ndarë disa plane nga brenda shtëpisë së saj teksa darkonte me miqtë.
Teksa kishte ftuar për darkë Alban Skënderajn dhe Miriam Canin, Arbana na tregoi se shtëpia e saj ishte e arreduar me shumë stil. Në dhomën kryesore mbizotërojnë ngjyrat e tokës dhe grija, ndërsa në kuzhinë e bardha borë.
“Tra.dhëtarja” është edhe moderatoja Xhemi Shehu, e cila gjithashtu ka treguar verandën e shtëpisë së shoqes së saj. Moderatorja shfaqej e ulur në një karrige në një ambient ky mbizotëronte druri dhe xhami

U nisën për të v.arrosur burrin e 68 vjeçares por hu.mbën j.etën! Si ndodhi ak.sidenti i tm.errshem në Elbasan që u m.ori jetën 4 grave (Emrat)

Po shkonin nga Tirana për në Gramsh për ceremoni mortore, vd.esin në ak.sident katër gra.

Një 68-vjeçare, pasi kishte marrë lajmin për nd.arjen nga jeta të bashkëshortit të saj, i cili prej disa ditësh gjendej në Tiranë për mjekim, bashkë me disa të afërme, u nis për në banesën e saj në Gramsh, për organizimin e ceremonisë m.ortore të burrit.

Në afërsi të fshatit Papër të aksit rrugor Elbasan-Peqin, automjeti me të cilin ato udhëtonin u përfshi në një a.ksident. Për.p.lasja e makinës “Seat” ishte fa.tale për 68- vjeçaren dhe tri të afërmet e saj, ndërsa shoferi u pl.ag.os rëndë.

Shkak për aks.ide.ntin e r.ëndë dyshohet se është bërë lagështia në rrugë, gjithashtu edhe shpejtësia e lartë. Drejtuesi i automjetit, Gëzim Kotorri, e ka pasur të pamundur të rimarrë kontrollin e makinës duke bërë disa rrotullime në rrugë dhe duke kaluar në pjesën e korsisë, ku automjetet lëviznin në drejtim të kundërt.

Pikërisht nga një makinë “Skoda” që po i vinte përballë ka ndodhur dhe pë.rpl.asja më e fortë, ndërsa në a.ksi.dent është përfshirë dhe një automjet tjetër tip “Ford”. Ak.si.denti mësohet se ka ndodhur rreth orës 15:20, ku nga për.pl.asja e fortë, makina “Seat Ibiza” doli jashtë rrugës duke kaluar dhe barrierën mbrojtëse.

Menjëherë është tentuar që të aks.ide.ntuarve t’u jepet ndihma e parë nga kalimtarë të rastit, të cilët kanë ndaluar mjetet e tyre, ndërsa në vendin e ngjarjes kanë mbërritur pesë autoambulanca nga Elbasani dhe Policia. Në pa.mundësi për të nxjerrë trupat e p.aj.etë nga mjeti, për shkak të shtypjes së fortë të makinës në anën e pasagjerit, në ndihmë ka mbërritur edhe mjeti i zj.arrfi.këses ku efektivët janë angazhuar për nxjerrjen e tr.upave.

Tri prej grave u deklaruan të vd.ek.ura në vendin e ngjarjes, ndërsa 30-vjeçarja ndërroi j.etë disa orë më pas në spital, për shkak të p.lagëve të rë.nda që kishte marrë. Drejtuesi i makinës ka marrë gjithashtu pl.agë të rëndë dhe ndodhet në Spitalin e Traumës në Tiranë për ndihmë të specializuar mjekësore. Babai i një djali të mi.tur, sipas Policisë Rrugore, është sh.p.ëtuar nga rripi i sigurimit që mbante në momentin e pë.rpl.asjes së fortë, që rezultoi f.at.ale për katër pasagjeret në makinën e drejtuar prej tij.

Të pl.ago.sur kanë mbetur dhe dy drejtuesit e makinave “Ford” dhe “Skoda” që u përfshinë në ak.sid.entin e rëndë të ndodhur në fshatin Papër. Mjekët bëjnë të ditur se ata kanë marrë dë.mtime të lehta dhe janë jashtë rr.ezikut për jetën. Fatime Hoxha, njëra nga vi.ktimat, me banim në Shtëpanjë, bashkë me të afërmet e saj po shkonte në shtëpi. Asaj i kishte vd.ekur bashkëshorti në spital dhe po shkonte të kryente ceremoninë mo.rtore, por që fatkeqësisht nd.ërr.oi jetë vetëm pak orë pas burrit të saj.

Të katër v.ik.timat janë pjesë e një familjeje me origjinë nga Cërriku, por që prej dita vitesh jetonin në Durrës. Mesditën e djeshme ishin nisur për të përgatitur ceremoninë e përcjelljes për në banesën e fundit të bashkëshortit të Fatime Hoxhës.

Kjo e fundit ishte kunatë me Fatushe Agollin. Kurse Jonida Kotorri dhe Fatushe Agolli ishin mbesë dhe teze. Në ak.si.dent hu.mbi jetën dhe motra e 68-vjeçares, Lume Hoxha. Ceremonia do të organizohej në fshatin Shtëpanjë, që ndodhet mes Cërrikut dhe Gramshit.

VIK.TIMAT

Jonida Kotorri 30 vjeç nga Tirana
Fatime Hoxha 68 vjeç nga Cërriku
Lume Hoxha 55 vjeç nga Cërriku
Fatushe Agolli 60 vjeç nga Gramshi

Ivanka Trump shkàtërruese, sërish pa reçipeta në mbledhjen e OKB (FOTO)

Vajza e presidentit të Shteteve të Bashkaura të Amerikës është paraqitur mjaft transparente gjatë mbledhjes së Asamblesë së Përgjithshme të OKB ne New York.
Ajo dukej mjaft elegante me veshjen e saj të mirë kombinuar, shoqëruar me një buzëqeshje spektakolare. 37 vjeçarja edhe këtë herë ka harruar të veshë reçipetat dhe këmisha prej mëndafshi i ka bërë më të dukshme asetet e saj.
Këtë guxim Ivanka e ka treguar para pak muajsh sërish në një takim zyrtar

Vajza e presidentit të Shteteve të Bashkaura të Amerikës është paraqitur mjaft transparente gjatë mbledhjes së Asamblesë së Përgjithshme të OKB ne New York.
Ajo dukej mjaft elegante me veshjen e saj të mirë kombinuar, shoqëruar me një buzëqeshje spektakolare. 37 vjeçarja edhe këtë herë ka harruar të veshë reçipetat dhe këmisha prej mëndafshi i ka bërë më të dukshme asetet e saj.
Këtë guxim Ivanka e ka treguar para pak muajsh sërish në një takim zyrtar

Tm err dhe pa nik/ Julian Deda vrapon me mbathje në mes të aeroportit… (Video)

Gjatë tër.meteve të fundit në vend, të gjithë u tre.mbën dhe vrapuan sa më parë për të dalë nga shtëpitë, puna apo lokalet. Përtej tm.errit të përjetuar, pasi gjithçka mbaroi filluam të qeshnim me reagimet tona dhe jo vetëm.
Shumë njerëz dolën në rrugë ashtu siç gjendeshin në shtëpi, me pizhama dhe madje edhe me të mbathura.
Një situatë e tillë me nota humori është publikuar në instagram edhe nga aktori i njohur Ermal Mamaqi, në një video ku shihet miku i tij Jul Deda duke vrapuar nëpër aeroport vetëm me të mbathura

Gjatë tër.meteve të fundit në vend, të gjithë u tre.mbën dhe vrapuan sa më parë për të dalë nga shtëpitë, puna apo lokalet. Përtej tm.errit të përjetuar, pasi gjithçka mbaroi filluam të qeshnim me reagimet tona dhe jo vetëm.
Shumë njerëz dolën në rrugë ashtu siç gjendeshin në shtëpi, me pizhama dhe madje edhe me të mbathura.
Një situatë e tillë me nota humori është publikuar në instagram edhe nga aktori i njohur Ermal Mamaqi, në një video ku shihet miku i tij Jul Deda duke vrapuar nëpër aeroport vetëm me të mbathura

‘Tërmet ishte ky?’, Alketa tmerrohet live në ‘Dance with me’

Ka nisur mbrëmjen e sotme puntata e parë e spektaklit të kërcimit “Dance with me”, ku u prezantua juria e re dhe çiftet që do të shohim të kërcejnë këtë sezon. Pas performancës së Eduart Ndocajt dhe Kejvina Kthellës, teksa juria po komentonte, Alketa ndërhyri papritur.
“Tërmet ishte ky?”, tha e frikësuar moderatorja dhe sytë iu mbushën me lot. Më pas Alketa mësoi se ishte vetëm një bubullimë dhe tregoi se ishte skandalizuar dje nga lajmi jo i vërtet që u përhap për tërmetin.
Alketa tregoi se përveç tërmeteve i ka shumë fobi ashensorët

Ka nisur mbrëmjen e sotme puntata e parë e spektaklit të kërcimit “Dance with me”, ku u prezantua juria e re dhe çiftet që do të shohim të kërcejnë këtë sezon. Pas performancës së Eduart Ndocajt dhe Kejvina Kthellës, teksa juria po komentonte, Alketa ndërhyri papritur.
“Tërmet ishte ky?”, tha e frikësuar moderatorja dhe sytë iu mbushën me lot. Më pas Alketa mësoi se ishte vetëm një bubullimë dhe tregoi se ishte skandalizuar dje nga lajmi jo i vërtet që u përhap për tërmetin.
Alketa tregoi se përveç tërmeteve i ka shumë fobi ashensorët

Situata qënka r.ëndë/ Robert Berisha flet për divorcin, ja cfare po i ndodh pa gruan dhe vajzën (Foto)

Robert Berisha dhe Nora Istrefi u bënë kryefjala e mediave para disa javesh dhe në rrjet qarkulluan lajme për lidhjet e tyre të reja të dashurisë.
Megjithatë, asgjë nuk është konfirmuar dhe ndërkohë që të gjithë janë kuriozë për jetën e Norës dhe Robertit pas ndarjes, këngëtari ka treguar si po e kalon këtë situatë.
Në një foto në Instastory, Roberti ka pozuar duke buzëqeshur, mirëpo fjalët e shkruara na lënë të kuptojmë se asgjë nuk është siç duket.
“Pas buzëqeshjes time është gjithçka që s’do ta kuptosh kurrë.”- janë fjalët e Robertit, të cilat me siguri i referohen ndarjes me Norën

Robert Berisha dhe Nora Istrefi u bënë kryefjala e mediave para disa javesh dhe në rrjet qarkulluan lajme për lidhjet e tyre të reja të dashurisë.
Megjithatë, asgjë nuk është konfirmuar dhe ndërkohë që të gjithë janë kuriozë për jetën e Norës dhe Robertit pas ndarjes, këngëtari ka treguar si po e kalon këtë situatë.
Në një foto në Instastory, Roberti ka pozuar duke buzëqeshur, mirëpo fjalët e shkruara na lënë të kuptojmë se asgjë nuk është siç duket.
“Pas buzëqeshjes time është gjithçka që s’do ta kuptosh kurrë.”- janë fjalët e Robertit, të cilat me siguri i referohen ndarjes me Norën