Çme.Ndet Mbreti I Arabisë, Ja Sa Miliona Euro I Dhuron Për Shqipërinë Pas Tërmetit

Ky titull që lexuat në këto momente nuk është i vërtetë por kemi bërë titullin tërheqës që të klikoni dhe të lexoni më poshtë disa të vërteta rreth ndihmave që i jepen Shqipërisë, shkruan Shqipmedia. 1. Lajmi se Katari ka dhuruar 20 milion euro është lajm i rremë – Lajm i remë2. Lajmi se biznismeni malazez ka dhuruar 2 mln euro është lajm i rremë – Lajm i remë3. Lajmi se Rita Ora dhe Dua Lipa kanë dhurruar 2 mln euro është lajm i rremë – Lajm i remëLajme të vërteta janë se princi i Emirateve të Bashkuara Arabe ka premtuar 3 mln dollarë ndihma në ushqim, veshmbathje për Shqipërinë. Katari ka dhuruar një kamion me ushqim, veshmbathje por jo 20 milion euro. Poashtu lajm i vërtetë është se Erdogani ka premtuar ndërtimin e 500 banesave në Shqipëri por JO edhe 10 milion euro sic shkruajnë disa media. Të parët që nisën dhurimin e shumave të majme ishte familja e Sabri Fejzullahut të cilët dhanë 100 mijë euro. Shtyp ne rek lame dhe lexo lajmin e plote.