Cookie Policy / Çerez Politikası

HISTORIA/ “Motra më mori burrin kur isha shtatzënë për herë të katërt, i shihja që uleshin bashkë, por mendova se…”

Ngjarja që do ju rrëfejmë më poshtë, ka ndodhur në Britaninë e Madhe. Është Laura ajo e cila e ka treguar në vetë të parë historinë e saj në një emision televiziv.

Laura Martin

Ajo është tra.dhtuar nga motra e saj e vogël dhe bashkëshorti i saj.

Laura ishte mjaft e lumtur me martesën e saj, dhe me faktin se burri i saj shkonte aq mirë me të motrën. Por nuk i shkonte mendja se sa shumë ishin afruar ata.

Bashkëshorti ishte 36-vjeç dhe punonte si mekanik, ndërsa motra 19-vjeç. Të dy ia mbathën duke lënë të vetme Lauran shtatzënë me fëmijën e katërt.

Pasi e la burri, motra 19-vjeçare kishte shkuar të ngushëllonte të motrën. Por vetëm disa javë më vonë ajo bën publike lidhjen e saj me 36-vjeçarin në Facebook.

Laura ka treguar se kur u njoh fillimisht me 36-vjeçarin ishin dashuruar menjëherë me njëri-tjetrin dhe se brenda pak muajsh e kishin bërë lidhjen serioze. Madje, për disa kohë, kishin jetuar në një shtëpi, së bashku me motrën e saj të vogël.

“Kur mbeta shtatzënë me fëmijën e katërt motra ime ishte gjithnjë aty duke më ndihmuar për çdo gjë. I isha shumë mirënjohëse, por ndonjëherë doja të isha vetëm me tim shoq, por dukej se ai nuk e kishte aspak bezdi praninë e saj. Madje e ftoi atë të jetonte sërish me ne dhe unë fillova të ndihesha e huaj në shtëpinë time.

I shihja shpesh duke ndenjur shumë afër njëri-tjetrit të ulur në divan, apo duke shikuar diçka në telefonin e tim shoqi. Ndjehesha pak xheloze, por nuk e mendoja se mund të kishin diçka bashkë. Kur e bënë publike lidhjen në Facebook, mu shemb bota, ishte shumë për t’u përballuar”, ka rrëfyer ajo.

Kunata më ka nga.cmuar burrin, e kapa me këmbë hapur në…

Një grua ak.uzon kunaten e saj se i pro.vokon vazhdimisht bashkëshortin. Gruaja thotë se nëse ajo vazhdon me të njëjtën sjellje do ta denoncojë. Kjo është historia e rrëfyer.

“Kunata ime po ma nxin jetën. Doli fjala ime, kur u thoja vjehrrive që të mos e merrnin sepse është imorale. E njeh tërë Shkodra për historitë e saj. Por kunati im i përvëluar nuk na dëgjoi dhe na e solli në shtëpi.

Në fejesë u hoq e mira e dyrnjasë, madje sillej aq mirë sa nisa edhe unë të ndjehesha në faj që e kisha gjykuar aq ashpër. Por siç thotë Artiola Toska tek ajo kënga: Pa kalu ala mirë vapa, dardha e paska bishtin mrapa! E zonja na e nxorri kokën sa u martua dhe na erdhi nuse në shtëpi.

Ne jetojmë të gjithë bashke, vjehrra, vjehrri, burri, unë, fëmijë e mi dhe kunati i vogël me nusen. Po çmendem se ajo më ngacmon burrin.

E kam parë me sytë e mi si del me kanatjere krejt të holla e këmisha nate në sy të burrit tim. E kam parë se si i përdridhet tim shoqi kur nuk është kunati në shtëpi.

Madje një pasdite e gjeta me këmbë hapur krejt në divan, kur përballe ishte burri im duke parë lajmet.

Po vazhdoi kështu do ta denoncoj se ky është pastër krej ngacmim se.ksual. Dua t’i them kunatit, por kam frikë se po më grindet me burrin se për atë femër s’kam hiq gajle.

Si të veproj? Nuk e duroj më…”, shkruan ajo.

Djali nga Shëngjini: Zbulova që nuk ishte e vi.rgjër pas fejese, ajo thotë ka rënë nga…

Një djalë i ri ka pretenduar që vajza me të cilën është fejuar të mos ketë pasur asnjë eksperiencë se.ksuale para tij. Por pas fejese ai ka zbuluar se ai nuk është i pari për të dhe këtu kanë lindur konfliktet. Kjo është historia e rrëfyer.

“U fejova për Krishtlindje me një vajzë që ma prezantuan dhe u njohëm vetë disa javë në rrjete sociale, sepse unë jam nga Shëngjini, por jetoj jashtë.

Jam 27 vjeç dhe e fejuara ëstë 19 vjeçe. Na prezantuan të afërmit dhe unë e pëlqeva direkt si pamje. Edhe ajo mua, e kështu nisëm komunikimin me telefon e rrjete sociale, derisa erdhi koha të vija dhe të fëjoheshim.

I kisha thënë që në bisëdën e dytë që unë e dua nusen e vi.rgjër. Mos më paragjykoni, unë kështu e dua dhe pikë.

Ajo më kishte premtuar që ishte dhe nuk e vura në dyshim asnjë moment gjatë bisedave tona të përditshme.

Kur erdha në Shqipëri, shumë bukur u takuam. Por faji im që nuk kërkova të flija me të, se mendova s’ka ndjejtur me mua afër dhe normal të pres pak.

Bëmë fejesën, më hyri në zemër se sinqerisht është alamet femre dhe e sjellshme.

Kur fjetëm natën e parë pashë që nuk ishte e vir.gjër. Ajo nuk tha asgjë e normal kaloi nata pa shqetësime për të.

Të nesërmen i them, e nis e më qan duke thënë se s’ka pasur asnjë më përpara.

Tani unë idiot nuk jam, kam parë femra me sy. Por ajo thotë mos e ka ngaqë ka rënë nga biçikleta kur ishte më e vogël.

Po luaj mendsh se më pëlqen shumë shtriga, por më duket sikur me gënjen…Jam në hall çfarë të bëj??? E theksoj që është vajzë shumë e mirë dhe shtëpia ime e duan shumë…”, shkruan ai.

E lë takim “hot” në hotel, por sho.kohet kur gjen në dhomë…

Burri ishte frekuentues i rregullt në një chat specifik për takime er.otike. Kur shkon në hotel i iku mendja, pasi përballë i doli kunata, motra e gruas. Dhe nuk kishte sh.ok më të madh.

Ai tentoi të qetësonte kunatën e t’i kërkonte të mos i thoshte gjë gruas, por një gjë e tillë nuk ndodhi. Ajo vrapoi te e motra dhe i tregoi gjithçka.

Ngjarja ka ndodhur në Itali dhe pas kësaj gruaja e tij jo vetëm e përzuri nga shtëpia, por ia hodhi të gjitha rrobat jashtë. Çështja e çiftit ka përfunduar në derën e avokatit.

Nëse një burrë ju thotë këto shprehje, atij nuk i pëlqen s*ksi me ju

Është e vërtetë që gratë shpesh akuzohen se nuk kanë humor për s*ks, duke përdorur arsyetimin enjohur “Nuk mundem, më dhemb koka”. Sidoqoftë, burrat gjejnë pretekste të ndryshme në mënyrë që të shmangin s*ksin ndonjëherë.

Le të shohim ato më klasike.

Kam kaluar një ditë të vështirë.

Kam stres nga puna.

Sot më duhet një përqafim…Në përkthim: Nuk kam oreks për s*ks.

Megjithatë jeta e vështirë e përditshme, kërkesat dhe detyrimet e jetës, ndikojnë në zakonet ero.tike të çiftit. Por, mos harroni se se.ksi është një element shumë themelor në marrëdhënien tuaj dhe kodin tuaj të komunikimit. Nëse jeta juaj e dashurisë ndryshon, përpiquni të shihni se çfarë nuk shkon.

Këngëtarja kosovare: Dua të jem në krahët e Robert Berishës

E ftuar në emisionin ‘Glamour Zone’ në RTV ORA, këngëtarja e talentuar Albulena Ukaj, ka folur për takimin me Robert Berishën në një studio televizive, disa kohë më parë, dhe më pas shprehu një dëshirë tjetër.

E pyetur se në krahët e cilit mashkull, do të doje të ishe nëse ai do të ishte beqar?, Ukaj është përgjigur: “Në krahët e Robert Berishës, se është shumë tip karizmatik”.

Disa minuta më pas, Albulena e ka zgjedhur sërish Robert Berishën në një kuiz.

Moderatorja Ester Bylyku, e pyeti cilin do të zgjidhte të shkonte në Paris, Robert Berishën apo Shpat Kasapin, dhe përgjigja e Abulenës, vazhdonte të ishte: ROBERTI.

Shqiptari paralizohet 1 muaj para dasmës, Suela tregon historinë prekëse të dashurisë…!!!

Nje histori frymezuese e nje vajze qe ka treguar forcen dhe motivimin per te vazhduar perpara ne jete, per te mbeshtetur personin qe do ishte burri i saj dhe ja ku jane sot.Suela dhe Florenci janë dy të rinj nga Shqipëria qe jane fejuar me mbleseri. Vetëm një muaj para martesës Florenci pëson një aksident në Greqi ku ishte punëtor ndërtimi dhe mbeti i paralizuar.

Përshëndetje JOQ! Doja të tregoja historinë e jetës time.Unë jam Suela, në moshën 18 vjeçe fejohem me mblesëri me një djalë të quajtur Florenc 23 vjeç. Gjërat shkonin shumë mirë, u dashuruam shumë me njëri-tjetrin dhe pas dy vjetësh vendosëm të martoheshim.

Por, një muaj para martesës burri im i ardhshëm pëson aksident në Greqi në ndërtim dhe fatkeqësisht mbeti i paralizuar.Çdo gjë ndryshoi në jetën tonë, mua mu desh të shkoja në Greqi të kujdesesha për të që ndenji 6 muaj në spital. Pastaj vështirësitë në jetën tonë ishin çdo ditë të pranishme

Por, falë Zotit pavarësisht çdo vuajtje sot kemi gjetur lumturinë, sepse Zoti na ka bekuar me një vajzë, Lorenën, dhe arritëm të bëjmë dasmën që ëndërronim pas 9 vitesh…”

Adelina: “Kur i kam tregu të pasmet unë, femrat në Kosovë nuk kanë ditë me lexu”

Adelina Ismajli at KM2009

Këngëtarja e njohur Adelina Ismaili gjate intervistes se fundit ka folur per jeten e saj private dhe publike, Adelina u shpreh se vajzat ne ditet e sotme po e teprojn shumë duke i treguar të pasmet.‘

Kur i kam tregu të pasmet unë, femnat ne Kosovë nuk kanë ditë shkrim as lexim.’Adelina: ‘Kur i kam tregu të pasmet unë, femrat në Kosovë nuk kanë ditë me lexu.’

Duda Balje mahnit me foton e fundit, e quajnë 19-vjeçare (FOTO)

Duda Balje është deputetja më e komentuar dhe më e popullarizuar në Kuvendin e Kosovës. Ajo shquhet edhe si femër me linja perfekte, ku përkundër moshës që ka, vazhdon të ju bëj konkurrencë edhe vajzave të reja me paraqitjet e saj.

Kjo gjë iu ka renë në sy edhe simpatizantëve të saj të cilët i lenë komente të shumta, ku si gjithmonë janë për të mirë. Nga bukuria dhe thjeshtësia e saj disa e kanë krahasuar me 19-vjeçare, dhe me të drejtë e kanë apo jo?

S kandal i madh/ Mësuesja ka pet duke e b ërë me tre nxënësit e saj, njëri pas tjetrit dhe nuk la pa…

Një mësuese e matematikës, 25-vjeç, që jep mësim në një shkollë publike në Karolinën e Veriut është ar re st uar pasi dyshohet se kishte ma rr ë dhënie me tre nxënës të saj.

Mbi, Erin McAuliffe rëndojnë tre a kuza të aktivitetit s e ksual me një nxënës. P ol icët morën në pyetje nxënësit dhe stafin pedagogjik në shkollë. Administratorët e shkollave në Rocky Mount Prep, thanë se, mësuesja 25-vjeçare u pushua nga puna më 4 maj, një ditë para se po li cia të he ton te.