Del dëshmia e mjekëve: Vajza 6-vjeçare nga Kamza tregoi se nëna i hiqte rrobat e babai e ka detyruar të bënin märrdhënie

Del dëshmia e mjekëve: Vajza 6-vjeçare nga Kamza tregoi se nëna i hiqte rrobat e babai e ka detyruar të bënin märrdhënie

Një dëshmi rrëqethëse ka mbërritur nga spitali, me burime ekskluzive për JOQ Albania, aty ku gjendet e shtruar 6-vjeçarja e cila ditën e sotme u raportua se ishte dhünuar nga babai i saj.

Ajo ishte shtuar që të premten dhe vazhdon në gjendje të rëndë shëndetësore dhe psikologjike. R.K 27 vjeç, babai i vogëlushes u vu në pr anga, pas deno ncimit të së ëmës së vajzës.

Burimi nga spitali deklaron ekskluzivisht për JOQ:

Ajo e mitura 6 vjecare ka 2 dit ne spital te urgjenca ne opera cion ka ardhur te enjten ne mbremje ne 2 te nates e kishte pe rdhunuar i ati tregonte ku mamaja e zhviste i ati e ped hunonte dmth aq ne gjendje te keqe ka qen sa tm err me sy do kishit pare nese do e shihnit organet jasht ja kishte nxjerr sdi o zot mos na spro vo me njerez te tille se vec prinder nuk ishin ato.