Del foto e gruas shtatzënë që Ndr0j jete nga Covid-19 në Kosovë, la pas vetës dy fëmije

V.Pitaqi është pacientja shtatzënë nga Gjakova e cila ndërroi jetë mëngjesin e sotëm. Ajo ishte e prekur me Covid-19 dhe ishte e shtruar qe një kohë në Klinikën Infektive në Prishtinë.Indeksonline mëson se e 40 vjeçarja, që ishte në javën e 28 të shtatzanisë, ka lënë pas vetës dy fëmijë.Ndërsa, foshnja në barkun e gruas ka ndërruar jetë gjatë ditës së djeshme.Lajmin për vdekjen e kësaj pacienteje e kanë konfirmuar edhe nga Ministria e Shëndetësisë.JA DHE VIDEO SHTYPE REKL,AM DHE SHIKO VIDE,ON E ME POSHTME: