Detaje të tjera/ Autori i ngjarjes së rëndë doli në rrugë dhe pyeste familjarët nëse e kishin gjetur 8-vjeçarin

Detaje të tjera/ Autori i ngjarjes së rëndë doli në rrugë dhe pyeste familjarët nëse e kishin gjetur 8-vjeçarin

Të tjera detaje tragjike nxjerr në dritë ‘Balkanweb’ në lidhje me v r a s jen e 8-vjeçarit sot në Gracalli të Fierit. Gazetari Ervis Kuçi raporton për BW se autori, Klodian Çalamani pasi kishte q ëll uar disa herë me lopatë në kokë djalin e mitur, më pas e kishte mbuluar me baltë në oborrin e banesës së tij.

Por, fill pas këtij episodi të rëndë, ai ka dalë në rrugë, ndërsa ka pyetur disa herë familajrët e viktimës nëse e kishin gjetur djalin. Kjo edhe për të humbur gjurmët. Mësohet se ai ka dalë në rrugë në gjendje të dehur, ndërsa ka pyetur vazhdimisht me pyetjet; ‘A e keni gjetur djalin?’, ‘A erdhi djali në shtëpi?’.

Ndërkohë, pasi u shoqërua në polici, 38-vjeçari u rrëfye në komisariat, ku pranoi edhe aktin makabër.