Doli I Gjallë Nga Rrënojat, Mjeku Tregon Pse Vdiq Në Spital Saimir Greku

Dardania Press – Arben Zenelaj, drejtor i Spitalit të Traumës, ishte i ftuar sot në studion e ABC news ku foli për situatën e tërmetit.Zenelaj u shpreh se spitali i Traumës priti një numër të konsiderueshëm të pacientëve që mbetën të plagosur nga tërmeti i 26 nëntorit.Mes të tjerash ai shtoi se brenda një ore stafi i spitalit u dyfishua.Ndërkohë, i pyetur nga Enkel Demi për rastin e Saimir Grekut, i cili doli i gjallë nga rrënojat, por humbi jetën në spital, mjeku tha se kjo vjen nga dëmtimi i indeve….per me shum infor mata shtyp ne rek lamen me posht dhe lexo laj min e plot nuk do te zhgenje heni