E mbani mend nusën nga Prizreni që ‘rrënqethi’ të gjithë, edhe sonte iu prek me këtë veprim (FOTO)

Ajo është tashmë ndër nuset më të njohura për publikun tonë.Quhet Valentina Elshani dhe është dizenjatore e modës, gjithashtu punon edhe si mësimdhënëse.

Valentina është dizajnere e diplomuar, vajzë e zonja, që ia ka dalë suksesshëm në profesion, por edhe në jetën private.Valentina u aktualizua pas lidhjes, fejesës e martesës me një djalë të quajtur Mahmut Tarashaj, i cili nga një aksident mbeti me aftësi të kufizuara, shkruan “Kosovarja”.

Marrëdhënia e Valentines dhe Mahmutit është mediatizuar shumë, si një shembull i asaj se dashuria nuk njeh kushte, rrethana, pika të forta apo të dobëta.Valentina sot ka postuar një foto mjaftë personale, ku shihet përkrah bashkëshortit të saj. Dizajnerja e modes, që njëherit është shndërruar në një nga nuset më të famshme në Kosovë, foton e ka shoqëruar me mbishkrimin “Qetësia e shpirtit” stipe relamen meposhte dhe shiko pamjet se cfare tregon Valentina.