E RËNDË/ Aksi dent fat al, humb jetën muratori shqiptar, lë pas gruan dhe 2 fëmijët

E RËNDË/ Aksi dent fat al, humb jetën muratori shqiptar, lë pas gruan dhe 2 fëmijët

Mëngjesin e sotëm, në Moncalvo të Italisë ka humbur jetën një burrë 53-vjeçar me origjinë shqiptare. Dy automjete, përkatësisht një Audi dhe një Punto u përplasën me njëra-tjetrën nga ku drejtuesi i mjetit të dytë gjeti vdekjen e menjëhershme. Thuhet se viktima Telo Kurti ishte me profesion murator dhe prej vitesh banonte në Otiglio shtypeni rekl,am dhe shiko videon