E TMER RSHME/ Ishte ‘live’ në Facebook kur po kryente mamografinë, gazetarja diagnostikohet me kancer gjiri

Një gazetare në Oklahoma është diagnostikuar me kancer gjiri, teksa po transmetonte drejtpërsëdrejti në llogarinë e saj në Facebook, gjithë procesin e diagnostikimit.Ali Meyer, nënë e katër fëmijëve, vitin që shkoi, festoi 40 vjetorin dhe sipas asaj që kishte dëgjuar, ajo vendosi të bënte për herë të parë një mamografi të gjirit ja dhe video shtype rekl,am dhe shiko vide,on: