E zë poshtë kamioni, humb jetën i riu shqiptar në Itali

E zë poshtë kamioni, humb jetën i riu shqiptar në Itali

Një ngjarje rrugore me pasoja tragjike ndodhi në Itali të mërkurën.

Një i ri shqiptar, vetëm 32 vjeç, ndërroi jetë si pasojë shtypjes nga një kamion.

I pajetë mbeti Lefter Musta.

Ngjarja ndodhi në autostradë, teksa shqiptari po kthehej për në punë.

Shkaqet e ngjarjes janë të qarta për autoritetet.

Shpejtësia tej normave të lejuara dhe një parakalim i gabuar kanë bërë që makina e shqiptarit të gjendej përpara kamionit dhe të mos kishte mundësi shpëtimi.

32-vjeçari udhëtonte me një Audi A5 ngjyrë të bardhë, por përplasja ka qenë shumë e fortë, aq sa shqiptari ka ndërruar jetë menjëherë në vendin e ngjarjes.

I riu jetonte vetëm në Lonato. Siç shkruajnë mediat italiane, ai ka lënë dy prindërit, të cilët jetojnë në Shqipëri.

Menjëherë në vendin e ngjarjes, shkuan disa prej kolegëve të tij të punës, por as ata nuk mundën të bënin gjë. Ndërkohë shoferi i kamionit nuk ka pësuar dëmtime të rënda