Ekskluzive/Haradinaj: Për postin e Presidentit nuk e prishim koalicionin me LDK

Ekskluzive/Haradinaj: Për postin e Presidentit nuk e prishim koalicionin me LDK ,

Kryetari dhe i kandiduari për President nga Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës Ramush Haradinaj, thotë për “Indeks-Intervistë” me gazetarin Kreshnik Berisha se nuk e ka ndërmend prishjen e koalicionit me LDK-në në rast se të hënën nuk merren vesh me partinë e koalicionit qeverisës.

Ish-kryeministri ka shuar dilemat për prishjen e mundshme të koalicionit me LDK-në për shkak të postit të Presidentit, pasi sipas tij, do të vjen koha kur do të flasin për këtë post.