EKSKLUZIVE/ Kush po e kërkon ko.kën e ALBINIT

Analisti politik Faik Krasniqi, ngritjen e mocionit të LDK-së kundër kryeministrit Albin Kurti për mosbesim ndaj qeverisë së tij, pjesë e së cilës është edhe LDK-ja, nuk e sheh fare tek shkarkimi i Agim Veliut nga pozita e ministrit, dhe as tek qëndrimi për taksën ndaj Serbisë, per te pare videon e plote shtyp ne rek1amen me poshte

por tek reformat në sundimin e ligjit, tek insistimi i Kryeministrit Kurti, që të verifikohet dhe konfiskohet pasuria e pajustifikuar e secilit zyrtar të shtetit. Prandaj, sipas Faik Krasniqi, Isa Mustafa tani edhe ka deklaruar se ndihet i penduar që e ka mbështet koalicionin me LVV-në, pasi që pikërisht tek sundimi i ligjit, dhe lufta kundër korrupsionit, që janë standarde kryesorë për rrugëtimin e Kosovës në BE, Qeveria Kurti është e përkushtuar të shkon deri në fund.