Ekskluzive: Merkel porositë Thaçin dhe Vuçiqin të përgatiten sivjet për një marrëveshje të rëndë Kosovë-Serbi

Kancelarja gjermane Angela Merkel u ka bërë thirrje liderëve të Kosovës dhe Serbisë që të përvjelin mëngët dhe të arrijnë një marrëveshje të ndërsjellë.

Merkel ka porositur Hashim Thaçin dhe Aleksandar Vuçiqin që marrëveshjen historike Kosovë-Serbi ta arrijnë gjatë këtij viti. sht1pe rek1am dhe sh1ko v1deon do befasoheni per marrveshjen: