EXLUZIVE / Nexh Spahiu: Konjufca kryeministër, koalicion VV-PDK, Albini në burg (Video)

Analisti politik Nexhmedin Spahiu, i ka komentuar zhvillimet politike që kanë ndodhur kohët e fundit në Kosovë pas pezullimit të dekretit të presidentit Hashim Thaçi, për mandatimin e Avdullah Hotit nga Lidhja Demokratike e Kosovës për kryeministër.Spahiu thotë se në qeverinë e përbashkët LVV-PDK, kryeministër do të jetë Glauk Konjufca i cili është kandidat i pranueshëm për këta të fundit.Sipas tij, kryetari i Vetëvendosjes, Albin Kurti, do të futet në burg, ndërsa udhëheqjen e partisë do ta marrë Glauk Konjufca ja dhe v1deo sht1pe rek1am me posht shikojeni dhe jepni komentin tuaj: