Fr ika nga tërmeti/ Mijëra banorë mbushën stadiumin mbrëmë(Video)

Në Tiranë është rikthyer pan iku. Lëkundja e fundit sizmike me magnitudë 4.5 i shkallës rihter që go diti vendin rreth orës 21:53 minuta mbreme , ka bërë që njerëzit të dynden në rrugë.Edhe pse epiqendra e tërmetit ishte në Hamallaj të Durrësit, mijëra banorë të kryeqytetit kanë braktisur shtëpitë dhe janë dyndur në rrugë.Siç shihet nga fotot që sjell Gazeta SHQIP, shumica e njerëzve janë vendosur në sheshin Nënë Tereza ja dhe video shtype rekl,am dhe shikojeni: