Fundosja e gomones ku humbën jetën 3 fëmijë.. / Pamje momentet e ‘tmerrshme’ gjatë operacionit të shpëtimit (VIDEO)

Fundosja e gomones ku humbën jetën 3 fëmijë.. / Pamje momentet e ‘tmerrshme’ gjatë operacionit të shpëtimit (VIDEO)

Ky është momenti kur rojet bregdetare përpiqen të shpëtojnë disa emigrantë në brigjet e detit Kiosi, ku për fat të keq, deri më tani kanë ndërruar jetë 3 fëmijë dhe një grua rreth 40 vjeçe, ndërsa një tjetër është ende i zhdukur.

Nga krahu tjetër, për fat të mirë, kanë mundur të shpëtohen 22 persona që ndodheshin në bord.

Raportohet se gomonia u mbyt teksa emigrantët po përpiqnin të kalonin ngushticën e Kios-Çesme dhe të zbrisnin në brigjet e ishullit.