Gjermania planifikon t’i kthehet jetës normale me 19 prill, ky është plani i saj

Gjermania ka hartuar plane për ta përfunduar izolimin pas 19 prillit, raporton Reuters, transmeton Gazeta Express. Gjermania ka hartuar një listë me masa, përfshirë obligueshmërinë për të vënë maska, limitet në tubime dhe gjurmimin e shpejtë të zinxhirit të infektimit. Me këto masa, zyrtarët mendojnë se jeta mund t’i rikthehet normalitetit dhe izolimi të përfundojë gjatë këtij muaji.Per te pare videon e plote shtyp ne rek1amen me poshte