“Godet“ Vuçiq: Për mua Shqiptarët jan të “vocërr“ Mos të ishte Amerika un do ti kisha…

Në këtë momente presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq është duke zhvilluar bisedë telefonike me presidentin e Rusisë, Vladimir Putin, shkruan mediat beogradase. “Blic” thekson se ky informacion është konfirmuar në kabinetin e presidentit të Serbisë, si dhe pak më vonë pritet edhe lëshimi i njoftimit zyrtar.Në ndërkohë, sot në mesditë dy aeroplanë të ushtrisë serbe kanë fluturuar afër kufirit me Kosovën, në zonën që e ndanë Gjilanin me Preshevën me p’oshtë shihni videjon.