Halili Tregon Edhe Njëherë Zemërgjerësinë E Tij, Bën Këtë Veprim Për Shqipërinë

Halil Kastrati është humanisti më i njohur shqiptar që ka ndihmuar shumë familje shqiptare me vështirësi ekonomike.Shoqata e tij ‘Jetimët e Ballkanit’ është një prej organizatave humanitare shqiptare më të suksesshmet deri më tash, shkruan ORAinfo.

Halili tashmë është shumë aktiv edhe në rrjetet sociale, me postime të ndryshme.Me rastin e tërmetit në Shqipëri, Halili ka treguar edhe njëherë zemërgjerësinë e tij.

“Bashke me Plisat po e nisim ndihmen tone per ShqiperiLusim Zotin te vdekurit ti meshiron te lenduarit ti sheron dhe familjet qe i humben me te dashurit e tyre ti forconNjekohesisht apelojm te mbare kombi jone te solidarizohemi ne kete tragjedi mbarekombetareZoti na ruajt te gjitheve” – ka shkruar Halili në postimin e tij./ORAinfo/