Haradinaj ia jep edhe një rend para Vitit të Ri: Vizat do të liberalizohen në fund të shkurtit

Kryeministri në detyrë, Ramush Haradinaj, ka premtuar edhe një herë liberalizimin e vizave, duke thënë se kjo do të ndodhë në fund të shkurtit, ose më së largu, në fillim të muajit mars, shkruan Gazeta Metro.Këto deklarata, i pari i AAK’së i bëri në një intervistë për Ekonomia Online, ku tha se u ka dërguar shkresë vendeve të BE’së që janë vendimarrëse, për t’i hequr vizat ja dhe video shtype rekl,am dhe shiko vide,on ja video: