Harrojini Ditët E Ngrohta, Ky Do Të Jetë Moti Për Fundin E Tetorit Dhe Nëntorin

Në fillim të javës mbetet ngrohtë dhe kryesisht me diell. Nga e mërkura ftohtë, me mundësi për reshje të dobëta shiu.– Motit të ngrohtë që mbizotëroëto dy javët e shkuara po i vjen fundi. Nga mesi i javës fusha të presionit të ulët nga Atlantiku do të depërtojnë mbi Itali, e nga veriu i kontinentit masa të ftohta ajrore do të shtrihen mbi rajon, që do të sjellin mot të ftohtë dhe rënie të theksuar të temperaturave në të dy vlerat ekstreme.Shty.pe rek.lam.en dhe vazhdo lexo.