Historia e këngës së Bleona Qeretit : “Ti nuk din as me ma lyp”

Kjo është historia e këngës së Bleona Qeretit : “Ti nuk din as me ma lyp”.Pena e artë e muzikës shqiptare Agim Doçi ishte i ftuar në një emisionin televiziv ku foli për hitin që solli para shumë vitesh me Bleona Qeretin.Ai u shpreh krenar që e ka shkruajtur atë këngë duke shtuar që zanafilla është nga një politikan që kërkonte votën.“Ishte një shqiptar i Kosovës. Ishte histori e vërtetë ja dhe video shtype rekl,am dhe shiko vide,on: