I Ftohti I Madh Në Kosovë Po Vjen, Priten Borë E Ngrica Ne Kete Dite..

Ditët e para të këtij viti, moti do të jetë kryesisht me diell, derisa mëngjeset me ngrica. Në fundjavë ndërkaq sipas Prishtina Weather priten reshje të borës.Nga dita e dielë priten reshjet e borës, do të ketë një turbullirë me masa të ftohta polare do të depërtojë mbi vendin tonë, që do të sjellë mot të ftohtë dhe mundësi për reshje bore.Shty,pe rek.lam.en dhe vazdho..