I tha Arian Cani kënga jote duket si serbe, këngëtarja nga Vlora i tregon vendin: Ore ça thua, poshtë greku poshtë serbi rroftë Shqipëria Etnike!

Së fundmi këngëtarja Romina Aliaj ka qenë e ftuar në emisionin Zonë e Lirë. Në këtë emision ajo pati një debat me gazetatin Arian Cani.

Kjo pasi ai i tha se një këngë e saj kishte nuanca serbe. Lidhur me këtë ajo ka bërë një reagim në rrjetet sociale.

Postimi i plotë i saj:

Gjithcka nisi nga fjalia qe tha Cani : i dhe kenges Hajredin Pasha nje nuance serbe. E t mer rshme! Vertet nje artist duhet te jape mesazhe paqe, por une jam ra c iste ndaj popujve qe na kane v ra re e na kane pushtu ar ! Posht serbi dhe greku, RROFTE SHQIPERIA ETNIKE !!!

Ky reagim i saj ka ngjallur goxha komente disa e kanë mbështetur shumë dhe disa jo.