Isa Mustafa: Infektohet me Koronavirus dhe prish Qeverin për hatër të Hashim Thaqit, ja cka i ka premtu….

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa, ka sqaruar vendimin e partisë së tij për të iniciuar mocion mosbesimi për rrëzimin e Qeverisë Kurti, në të cilën bën pjesë edhe partia e tij. “Nuk dëshirojmë të jemi bashkëpërgjegjës në prishjen e marrëdhënieve me Shtetet e Bashkuara të Amerikës”, është shprehur Mustafa, duke iu referuar kërkesave nga Uashingtoni që Kosova ta heqë tarifën plotësisht dhe pa kushte ndaj Serbisë. Per te pare videon e plote shtyp ne rek1amen me poshte