Isa Mustafa Kryeminister i ardhëshm i Kosoves urime….

Lideri i LDK-së, Isa Mustafa ka folur pas takimit me kryesinë e ngushtë të LDK-së, duke thënë se ky ka qenë nj ëtakim konsultativ. “Ne konstatuam se kemi marrë një mbështetje të gjerë për mundësinë e një koalicioni me AAK-në dhe me Nismën”, tha Mustafa, raporton Gazeta Blic. Ai ka bërë të ditur se 108 anëtarë të KP-së kanë votuar për dhe 6 kundër, derisa disa prej tyre s’kanë votuar. Per te pare videon shtyp ne rek1amen me poshte