Italia po shkatrrohet Mbi 10 mijë viktima nga koronavirusi në Itali, 889 persona humbën jetën gjatë orëve të fundit

Autoritetet italiane kanë përditësuar të dhënat mbi situatën e koronavirusit gjatë 24 orëve të fundit. Dje ishte dita më vdekjeprurëse nga koronavirusi në shtetin fqinj, ku u shënuan 969 viktima brenda një dite, ndërsa sot është vënë re një ulje e lehtë e numrit të viktimave, por shifrat mbeten tejet të frikshme dhe të larta. Per te pare videon e plote shtyp ne rek1amen me poshte