Ja kur do të mbulohet Kosova nga bora

Do të mbajë mot i ndryshueshëm. Të mërkurën mot i vranët dhe me intervale me diell.
Vranësirat gjatë ditës do të jenë stabile, ndërsa kah mesi i natës dhe gjatë ditës së enjte parashihen të shoqërohen me reshje shiu dhe bore, ndërsa në viset malore parashihet të bie vetëm borë. Per te pare videon e plote shtyp ne rek’lamen me poshte