Joshua pas triumfit: Dua ta falënderoj Zotin me “Bismilah”

Joshua pas triumfit: Dua ta falënderoj Zotin me “Bismilah”

Anthony Joshua është mbreti i ri i peshave të rënda në boks.

Ai e mposhti Ruizin me vendim të gjyqtarëve pas 12 raundeve.

Pas ndeshjes, Joshua e nisi intervistën me fjalët: “Bismilah”, duke e falënderuar Zotin, shkruan Indeksonline.

Joshua riktheu titujt që kishte humbur pikërisht nga Ruiz shtype rekl,am dhe shiko vide,on ja dhe video: