Kështu punohet për shtet: Abdixhiku urdhëron të gjitha kompanitë përgjegjëse të jenë gjatë gjithë natës në teren, pas reshjeve të borës

Në orët e mbrëmjes, kanë nisur të reshurat e borës në vendin tonë.Bora ka mbuluar rrugët në shumë qytete, përfshirë edhe Prishtinën,transmeton Indeksonline.Ministri i Infrastrukturës dhe Ambientit, Lumir Abdixhiku përmes një video në Facebook ka treguar se rrugët po pastrohen, derisa ka apeluar për kujdes në vozitje ja dhe video shtype rekl,am dhe shiko vide,on: