Këtu jetonte familja Lala, ku dhanë shpirt tetë anëtarë (Video)

Këtu jetonte familja Lala, ku dhanë shpirt tetë anëtarë (Video)

Kjo ishte banesa 4-katëshe e familjes Lala, në ish-Kënetë të Durrësit, ku tërmeti 6.4 i mëngjesit të 26 nëntorit e rrafshoi duke marrë jetët e anëtarëve të saj.

Familja Lala ishte ndër më të prekurat nga tërmeti shkatërrues. Tetë anëtarë të familjes humbën jetën nën rrënoja. I vetmi që i shpëtoi paq është 17-vjeçari Ramë Lala, jetën e të cilit e shpëtoi një lavatriçe shtype rekl,am dhe shiko vide,on: