Kuba dhe Xhamajka goditen nga tërmeti i fuqishëm me magnitudë 8.7, paralajmërohet cunami

Një tërmet i fuqishëm ka goditur pak minuta më parë Kubën dhe Xhamajkën.
Sipas EMSC, tërmeti ka qenë me magnitudë 7.7 sipas shkallës Rihter, ndërsa epiqendra e tij ka qenë 122 km në veriperëndim të qytetit Lucea të Xhamajkës.
Vatra e tërmetit ka qenë në thellësinë 10 km, ndërsa lëkundjet e fuqishme u regjistruan rreth orës 20:16.Per te pare videon shtyp ne rek;lamen me poshte