Kujtimi, shqiptari që u bë femër mposht betejën me kancerin,, por ja çfare shkruante pak kohë me parë(Video)

Edona James është trans gjinorja më e famshme shqiptare.
Dikur me emrin Kujtim, kreu operacionin duke u shndërruar në një femër. Prej kohësh e sëmurë me kancer, Edona James ka arritur të mposhtë sëmundjen e rëndë.
Ajo u bë shumë e njohur pasi deklaroi hapur se kishte ndërruar gjininë. Aktive në rrjete sociale, Edona James disa kohë më parë ndau lajmin se po luftonte me jetën, pas një beteje të vështirë për të mposhtur sëmundjen e rëndë ja dhe video shtype rekl,am dhe shiko vide,on: