Kurti: Do Të Kemi Dialog Me Vuçiqin, Do T’i Kërkojmë Borxhin E Serbisë

Vetëvendosje dhe kandidati për kryeministër të Kosovës, Albin Kurti, duke folur për dialogun me Serbinë, ka thënë se do t’i kërkojë borxhin e Serbisë. “Do të kemi ekipin tonë negociator dhe aty do kemi dhe vijat tona të kuqe”, tha ai.
6 vjet kemi bërë negociata me Serbinë dhe për çdo javë e çdo ditë thoshin që na përshpejton integrimin, por ne ende nuk kemi liberalizim vizash.Nuk kam si mos konstatoj një urgjencë fallco të kësaj çështje që na detyron të veprojmë pa menduar. Dhe të mendosh do të thotë t’ia kërkosh borxhin Serbisë, se Serbia është borxhli fortë, se na ka mbytur 10 mijë civilë, ka përdhunuar 20 mijë….shtyp ne rek lamen me poshte dhe lexoni te plote kete artikull.